Úvod zápasu byl vyrovnaný, výměny vyhrávaly oba týmy. Ve druhém setu ale Aero začalo špatně. Mělo problémy se svým i soupeřovým servisem. Ostrava se pohodlně dostala do čtyřbodového vedení. Do třetího setu vlétlo Aero lépe. Vybojovalo si rychlé vedení. Bohužel poté o vedení rychle přišlo. Domácí hráči se před čtvrtým setem burcovali, ale vydrželo to jen v úvodu. Poté Ostrava udávala tempo a vybojovala si až osmibodové vedení. Aero v koncovce hosty několikrát zablokovalo, ale na zdramatizování to nestačilo. „Do půlky druhého setu jsme hráli dobrý a bojovný volejbal, ale potom nastal obrat, sklopili jsme hlavy a odevzdali jsme trestuhodně hostům tři body. S tímto výkonem si nezasloužíme vyhrávat. Trapný výkon," hodnotil kapitán Aera Filip Kramar.

„Ostrava nás přehrávala na servisu a tím i náš horší příjem rozhodl o vítězství Ostravy. Zlomové momenty, které mohly otočit vývoj utkání, jsme prohrávali. Musíme se poučit a jít dál," dodal trenér Jiří Vojík. 

Odolena Voda Ostrava 1:3

(25:21, 22:25, 22:25, 21:25)

Rozhodčí: Kmoníček a Buchar. Počet diváků: 420.

Sestava (od zóny I): L. Bartůněk, Hladík, Prešinský, Kramar, Hýský, Pajma, libero Kotek. Střídali: Vachoušek, V. Bartůněk, Kotrch.