„Přihlášky závodníků stále naskakují, i po odhlášení některých běžkyň či běžců na poslední chvíli by se opravdu měla pokořit meta čtyř stovek lidí. Lze se samozřejmě přihlásit i na místě, buď v pátek večer či v sobotu dopoledne přímo v hospodě na hřišti ve Velkém Borku, kde máme veškeré zázemí,“ přibližuje okolnosti půlmaratonu hlavní organizátor Martin Hunčovský, sám skvělý elitní běžec, jenž zároveň popsal nečekanou starost, kterou musel rychle vyřešit: „Rychle jsem ještě sháněl státní vlajku Japonska, protože se závodu zúčastní i Japonka Tomoko Frydl Saito. Všichni reprezentanti z jiných zemí totiž budou mít při závodu vystavenou vlajku své země.“

Právě mezinárodní účast je jedním z největších taháků celého půlmaratonu, hlavními favority letošního ročníku jsou ovšem Češi – loňský vítěz Jiří Čivrný a Anna Straková. Za pozornost určitě stojí i běžecká dvojice v reflexních vestách, slabozraká Terezie Hřídelová se svým vodičem Tomášem Zahálkou.

Start závodu proběhne přesně v poledne a největší překážkou se zdá být Kočičina pod Sedlcem, kde se běžci budou muset vypořádat s pískem, vyjetými kolejemi a dalšími přírodními překážkami.

„Trať je místy krosová, málokdo si u nás vytvoří osobní rekord. Na našem půlmaratonu běžci běhají o zhruba sedm minut pomaleji než třeba na závodu v Praze,“ říká na závěr Martin Hunčovský. Kdo si letošní ročník podmaní a vstoupí v Borku do historie?