Žokeji Bartošovi, který získal letos třetí místo na Velké pardubické, jsme položili po vyhlášení výsledků ankety několik otázek.

Jaké jsou první pocity po převzetí ocenění? Nečekal jste, že byste mohl po tolika letech porazit Adama Sedlmajera?

Nečekal jsem to. Loni jsem skončil druhý a měl jsem výbornou sezonu. Tahle tak úspěšná nebyla, ale podařilo se mi obhájit italský šampionát, což je velký úspěch. A určitě jsem nepočítal s tím, že porazím Adama Sedlmajera, který v této anketě kraloval. Jsem ale moc rád, že se prosadil dostihový sport.

Je to pro vás prestižní ocenění?

Mám radši úspěchy přímo na dráze, tam je to pro mě prestižní. Toto ocenění je pro mě taková třešnička na dortu.

Jaký byl největší sportovní úspěch minulé sezony?

Že jsem potřetí v řadě vyhrál italský šampionát. Jezdecky především dva vítězné dostihy. Vítězství ve Velké ceně Milána, kde jsem těsně porazil největšího favorita Kazzoa, který vyhrál Velkou cenu Merana 2015 a v České republice velmi těsné vítězství s Templářem v kvalifikaci na Velkou pardubickou. To je nezapomenutelný doběh, kde jsem vyhrál už jasně prohraný dostih.

Čtěte také: Konec vlády vodních sportů na Mělnicku. Sportovcem roku je žokej Josef Bartoš!

Už se připravujete na Velkou pardubickou?

Na tu je ještě brzy. Teď jsou na řadě jiné vrcholné dostihy v Itálii. O Velké pardubické přemýšlím až někdy na podzim.

Jakého koně letos pojedete?

Mám nově uzavřenou smlouvu se stájí Lokotrans, takže bych měl jezdit předloňského vítěze Ribelina.

Jaký vás čeká nejbližší závod?

Teď jezdím o víkendu v italském Trevisu, kde jsou ale jen menší provozní dostihy. Důležité dostihy mě čekají až v dubnu v Miláně a také mám jezdit zajímavé dostihy v Paříži a ve Fontainebleau.

Na co se nejvíc těšíte v letošním roce?

Těším se na novou spolupráci se stájí Lokotrans, kde trénuje můj kamarád Luboš Urbánek. Tuhle novou nabídku jsem vzal, protože Lubošovi fandím a chci ho tímto podpořit. Také proto, že mám rád nové výzvy. Jinak se těším obecně na ježdění dostihů, tento sport mi společně s mojí rodinou naplňují celý můj život.