Nervozita. Především ta byla zprvu na straně Olympiku nejvíce vidět. Svěřenci trenéra Pavla Šuby často zbytečně kazili a týmu trvalo, než se pořádně dostal do hry. V páté minutě navíc zachytil nepřesnou přihrávku hostující Vavrač, který otevřel po prostřelení brankáře Zyrjanova skóre.

„Začátek opravdu nebyl dobrý. Bylo vidět, že kluky poznamenala porážka s Českou Lípou. Jeseník výborně bránil, a i když jsme si vytvořili pár slibných šancí, gól jsme do poločasu nedali,“ popsal první část utkání mělnický kouč Pavel Šuba. 

Kormidelník domácí střídačky zareagoval na nepříznivý vývoj změnou, hru oživilo duo Michal Buzek – Tomáš Cabadaj. A do druhé půle skutečně nastoupil jiný Olympik. Tři minuty po přestávce dali domácí první gól, perfektní přihrávku Josefa Gabča zužitkoval perfektním zakončením obloučkem Dominik Zdržálek. 

Gamaspol následně odskočil znovu do výhody, míč si srazil nešťastně do vlastní sítě Marek Malák. To však byl z pohledu Jeseníku poslední dobrý moment, Mělník v poslední desetiminutovce zápas otočil ve svůj prospěch.

Na 2:2 vyrovnal s velkým štěstím Josef Gabčo, který prostřelil gólmana Růžičku mezi nohama. Zanedlouho šel Olympik poprvé do vedení, penaltu proměnil po šestém faulu nechytatelnou dělovkou znovu Josef Gabčo.

Hostům nezbývalo s blížícím se koncem utkání nic jiného, než zkusit hru bez brankáře. Ta se však Jeseníku nepovedla – Šup rozjásal zaplněnou halu počtvrté a definitivně zajistil Olympiku tři body. 

„O poločase jsem kluky nabádal, ať jsou trpěliví. Jeseníku možná pomalu docházely síly, a proto se vyfauloval, Gabčo penaltu s přehledem proměnil. Při power play byl soupeř bezzubý a podle mě je to vydřené zasloužené vítězství,“ zhodnotil střetnutí trenér Pavel Šuba.

PLAY OFF? ZATÍM SEN

Olympik se díky třetí výhře v sezoně posunul na deváté místo ligy. Vyhrál bitvu, ale zatím zdaleka ne válku. Přes to všechno tu je ještě jedna věc – možný postup do play off. Šlo by o senzaci? Bezesporu. Jenže tato úvaha může nabírat po dalším vítězství naprosto reálné obrysy.

Přestože na vyřazovací boje v Mělníku myslí jen hrstka odvážlivců, osmé místo zaručující play off někdo zkrátka obsadit musí. A s největší pravděpodobností na něm bude po konci základní části mančaft, který se většinu času pral o záchranu. Aktuálně patří pozice Brnu a Mělník na ni ztrácí šest bodů. Na konci tomu ale může být úplně jinak a výrazný bonus si třeba zrovna užije Olympik. Bylo by to krásné zakončení návratu mezi elitní českou smetánku. 

Olympik Mělník – Gamaspol Jeseník 4:2 (0:1). Branky: 23. Zdržálek (Gabčo), 32. Gabčo, 37. Gabčo, 37. Šup – 5. Vavrač, 24. Malák vlastní. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Henych, Nešněra – Chládek.

Mělník: Zyrjanov (Jenč) – Zdržálek, Sváta “C”, Gabčo, Malák, Šuba, Šup, Prieložný, Němec, Mažári, Buzek.

Jeseník: Růžička (Till) – Řezníček, Plhák “C”, Furik, Vavrač, Macura, Marcinov, Mráz, Žák.