„Valter odváděl po celý víkend špičkovou práci a vítězství si jednoznačně zasloužil. Vyhrál s velkým náskokem všechny páteční i sobotní tréninky. Abychom snížili riziko technických obtíží na minimum, rozhodli jsme se v kvalifikaci i v první finálové jízdě pro konzervativní nastavení a vše jsme přizpůsobili tomu, abychom zaútočili v superfinále," řekl Michal Šťastný z mosteckého týmu HKC Akademie, který pro malého Valtera připravuje techniku.

I přes tato technická omezení dojel Valter v kvalifikaci druhý, stejně tak byl druhý v první i druhé finálové jízdě. Do superfinále tedy startoval z druhé pozice. Po startu se propadl na páté místo, ale hned po pár zatáčkách se propracoval na třetí místo a do cílové rovinky prvního kola už vedl.

Podle šéfa HKC Akademie Ivana Houzáka celý víkend poznamenaly snahy dvou soupeřů snížit ztrátu na Valtera použitím neregulérní techniky. „Přestože takto upravené motory doslova letí, Valter dokázal svým jezdeckým mistrovstvím i s takovými bojovat a nakonec je porazit. Přestože byl v každé jízdě některý ze soupeřů diskvalifikován, v součtu tří jízd se nakonec oba dostali v superfinále za něj. Už od poloviny šestikolového superfinále tak Valter bránil první místo, byl dokonce dvakrát předjet, ale ukázal své velké srdce a odhodlání a předjetí soupeři vždy obratem vrátil a ještě zrychlil. I přestože byl v obraně, neudělal žádnou chybu a dokázal zajíždět všechna kola v kvalifikačním tempu, a to rozhodlo o jeho vítězství," řekl Ivan Houzák.

close Šestiletý Valter Vlk sbírá ve svých prvních závodech úspěchy. zoom_in Odměnou pro Valtera je pozvánka mezinárodní motokárové série závodů Formula Kart Stars na závody v anglickém okruhu v Silverstone, které se konají už o nadcházejícím víkendu. Formula Kart Stars je jediný motokokárový šampionát na světě s podporou F1 Management, několika týmů F1 a jeho patronem je Lewis Hamilton, mistr světa F1 z let 2008 a 2014, který v sérii Formula Karts Starts jezdil od svých osmi let.

Z Valterova úspěchu se raduje i jeho otec David. „Samozřejmě jsem na Valtera nesmírně hrdý. Už odmala se jasně vyhranil na motokáry a hokej. V motokáře poprvé seděl ve dvou letech a jedenácti měsících. Viděl ji na výstavě, posadil se do ní a v podstatě už z ní nevylezl. Hokej hraje za Buldoky Neratovice," upřesnil Vlk senior, podle kterého se oba sporty skvěle kombinují a doplňují. „Motokáry jsou v létě, hokej v zimě. Mám teorii, že síla, kterou získal v hokeji, mu pomáhá v uřídit motokáru, která jede i sedmdesátkou. Ukazuje se, že Valter vyhrává hlavně díky tomu, že on na konci závodu zrychluje, zatímco ostatní, většinou starší děti, únavou odpadají. A naopak v hokeji má díky motokárám chuť prosadit se v přímém souboji a tendenci být co nejrychlejší."

close Šestiletý Valter Vlk sbírá ve svých prvních závodech úspěchy. zoom_in