Fyzická kondice. V ní byl podle manažera Olympiku Pavla Šuby hlavní rozdíl mezi šestým a posledním týmem ligy. Ten mělnický se na vybudování náskoku v první části, kdy vůbec poprvé v soutěži vedl, vydal sympatickým výkonem téměř ze všech sil. Ve druhém poločase pak od samého začátku „šlapal vodu" a zkušený soupeř dirigovaný reprezentantem Cupákem, jenž si v utkání připsal hned pět gólových asistencí, otočil vývoj během necelých tří minut do očekávaných kolejí.

„Dnes to nebylo o nezkušenosti, došly nám síly, fyzička. Kluci odmakali dvacet minut, pak na ně ale klekla únava, o přestávce ztuhly svaly a bylo hotovo. Místo abychom ve druhém poločase kombinovali a drželi balon, tak jsme chodili do kliček, přicházely zbytečné ztráty, fauly, rychlé protiútoky a góly do otevřené obrany," vystihl Pavel Šuba, proč ve druhé části skóre narůstalo už pouze v domácí neprospěch. Nic na tom nezměnil ani pokus o power-play. Střelcem utkání se stal Lacko, který vedle hattricku stačil v gólově divoké dvouminutovce první části překonat dokonce i vlastního gólmana.

Mělničtí ale rozhodně zaslouží pochvalu za úvodní dějství, ve kterém se hrál zcela vyrovnaný futsal, navíc velmi atraktivní, kdy na obou stranách útok střídal útok. „V prvním poločase to byl z naší strany podobně jako ve druhém s Mýtem výborný zápas. Ale nejsme schopní takto kvalitně zahrát celý zápas," zalitoval Pavel Šuba, který vidí problém především v úrovni, na jaké hráči působí ve „velkém" fotbale: „Většina našich hráčů hraje I. B třídu. Futsalové tréninky jim nedají fyzičku. Vydrží dvacet minut, buď první nebo druhý poločas, na víc bohužel nemají. Zkušení soupeři hrají fotbal na vyšší úrovni a mají naběháno."

Olympik Mělník – Helas Brno 3:8 (3:2)
Branky: 2. Gabčo, 6. Dvořák, 7. vlastní – 6., 23. a 34. Lacko, 26. a 36. Ovčačík, 13. Vlach, 23. Babylev, 39. Shkirych. ŽK: 23. Gabčo – 17. Lidmila. Rozhodčí: Kresta – Černý. Diváci: 80. Olympik: Machulka – Dvořák, Buzek, Weiner, Pokorný, Šuba ml., Němec, Šimandl, Gabčo.