Domácím vadí především situace z šesté minuty závěrečné čtvrtiny, kdy rozhodčí vyloučil do konce utkání pivotmanku Ernatovou. Jejímu kopnutí do soupeřky totiž měl předcházet stejný prohřešek ze strany hostující podkošové hráčky Mainclové.

„Kopla naši pivotmanku do obličeje, ta si to samozřejmě nenechala líbil. Rozhodčí bohužel viděl pouze zákrok od Ernatové," tlumočila asistentka trenéra Renáta Procházková hlavní, nikoli ale jedinou výhradu na adresu sudích. „Náš klub zvažuje podání protestu na výkon rozhodčích a bude volat po přešetření situace na kamerách, které zápas snímaly."

Domácí mají za to, že nakonec hlavně díky výkonům rozhodčích v poslední čtvrtině podlehly brněnskému družstvu 68:76 a v celé sérii pak 1:3. Až do inkriminovaného momentu totiž bylo utkání, do kterého se hostující tým vyzbrojil o posily z nejvyšší soutěže, vyrovnané. Kralupanky dokonce po výborném prvním poločase vedly 40:36 a mírný náskok si udržely i po třetí čtvrtině. Zlom nastal až v té poslední od zmíněného souboje.

„Od této doby byl výkon rozhodčích žalostný, na naše hráčky nepískali téměř žádné fauly, které byly mnohokrát na hraně zranění. Bohužel se v tomto zápase potvrdilo, do jaké míry mohou rozhodčí ovlivnit průběh zápasu. Smutnější je to ještě v tom, že to byl zápas play-off, kde by se takové excesy neměly stávat," dodala Procházková.

Kralupanky mrzí způsob vyřazení o to víc, že sérii, ve které Brňanky vyhrály úvodní dva zápasy, dokázaly statečným bojem na domácí palubovce zdramatizovat. Prodloužení série o čtvrtý zápas si vynutily infarktovou koncovkou sobotního třetího utkání. V závěrečných třech minutách se oba celky vystřídaly v těsném vedení, aby dvanáct vteřin před koncem platil vyrovnaný stav. Bravurně připravená závěrečná akce přinesla faul na kapitánku Janu Čermákovou, která proměněným trestným hodem zajistila vítězství 74:73.

„Nádherný zápas se spoustou pěkných a také tvrdých akcí a kvalitních výkonů hráček i rozhodčích," vrátila se Procházková k sobotnímu vítězství, kterého si v BK Junior cení o to víc, že soupeřky prošly sportovními basketbalovými třídami a trénují mnohem četněji.

I přes vyřazení v prvním kole play-off si prý kralupské basketbalistky letošní sezonu po všech stránkách užily. Jako o daru seslaném z nebe pak mluví o trenéru Lukáši Robovi, který se družstva ujal i při své náročné práci. „Je úžasný jako trenér a i jako člověk," uvedla Renáta Procházková, podle které zaslouží poděkování za sezonu celý realizační tým, vedení klubu i vypomáhající dorostenky.

Prvoligové družstvo BK Junior Kralupy, sezona 2014/2015

Junior Kralupy – SŠMH Brno 74:73
Body: J. Čermáková 29, Krásová 20, A. Procházková 12, Z. Čermáková 6, Ernatová 5, Kazdová 2.

Junior Kralupy – SŠMH Brno 68:76
Body: J. Čermáková 20, Krásová 13, Ernatová 12, Z. Čermáková 9, Fricová 6, A. Procházková 6, Schinerová 2.

Konečný stav série 1:3, postoupilo Brno.