V prvoligovém Mělníku před mládežníky staví tradičně nejvyšší cíle - být mezi čtyřmi nejlepšími. „Po dlouhých deseti letech se nám to minulou sezonu nepodařilo, takže máme za čím jít," hlásí manažer klubu Pavel Šuba.

U obou kategorií došlo před startem sezony k obměně trenérských dvojic. Sedmnáctku vedou nově Petr Svoboda a Pavel Šuba mladší. První má za sebou zkušenosti z působení v Benagu Zruč a pražských "S". Druhý je členem prvního celku Mělníka. Stejně tak Josef Gabčo, kterého na lavičce staršího výběru doplnil Dominik Malinský. S tréninkem týmy začaly v polovině září, aby měly dostatek času se na sezonu kvalitně připravit.

„Sedmnáctku doplnili noví čtrnácti a patnáctiletí hráči, kteří s futsalem teprve začínají. Zároveň z minulé sezony zůstalo dvanáct hráčů, od nichž si už hodně slibujeme. Devatenáctka je stabilizovaná a měla by být hodně kvalitní. Pět hráčů trénuje s A-týmem, tři z nich se často dostávají i do ligových zápasů. Zbytek kluků nastupuje za B-tým v divizi," upřesnil Pavel Šuba a navázal: „Myslím, že když k tomu všichni přistoupí zodpovědně a s cílem něčeho dosáhnout, mohou být velice úspěšní, což ukázalo hned první kolo."

Nadcházející neděli už mělnické juniory čeká klasický turnajový program čítající zpravidla dvě utkání v jednom dnu. V Zákupech se poměří s Libercem a domácí Českou Lípou. Do konce ledna pak naděje Olympiku odehrají dalších pět turnajů, z toho tři v domácí hale na gymnáziu (14. prosince, 12. a 19. ledna), zbývající v Praze – Edenu a Chomutově. Nad rámec kompletní dvanáctky účastníků Varta ligy nastupují v juniorské soutěži ještě mladíci druholigových klubů z Jeseníku, Chomutova a Ústí nad Labem.