„Trenér bude určitě spoléhat na ty zkušenější, což je samozřejmé. Já jsem rád, že tu mohu být. Věřím, že bych se alespoň na pár vteřin mohl na hřiště podívat, stejně jako tomu bylo v Brně během kvalifikace,“ zhodnotil Jiří Vokoun už v chorvatském Zadaru své vyhlídky pro start v sobotním utkání (výkop v 19:00).

V posledním utkání únorové kvalifikace byl právě třiadvacetiletý útočník Sparty autorem branky mírnící porážku s Kazachstánem na 2:5. Na jeho třetí trefu za reprezentační áčko mu tehdy stačilo jediné střídání v závěru utkání. Za podobný příspěvek by se nezlobil ani tentokrát. Pochopitelně ovšem s příznivějším výsledkem pro české barvy.

„Očekávám vyrovnané zápasy," zhodnotil Jiří Vokoun šance obou týmů. „Osobně o Chorvatsku až tolik nevím. Také oni ale mají nějaké hráče mimo hru kvůli potvrzené nákaze koronavirem,“ připomněl komplikace, které postihly i český celek.

Středečními testy v Hodoníně totiž neprošli hned tři hráči čtrnáctičlenné nominace. Místo nich byli narychlo povoláni Homola, Hrdina a Křivánek. Na pobřeží Jadranu ale nakonec odcestovali pouze dva z náhradníků, Vokounův klubový spoluhráč Hrdina zůstal navzdory negativnímu testu doma. Podle trenéra Neumanna mu nebylo dobře a měl zvýšenou teplotu.

Po měsíční stopce pro přípravu v hale reprezentace stihla během tří dnů čtyři tréninkové jednotky. Jednu ještě doma, zbylé po desetihodinové cestě autobusem v dějišti utkání. Podle Vokouna by výpadek nemusel být až tolik znát. „Měli jsme individuální tréninky, takže to nebylo úplně nejhorší. Být a nebýt v hale, je samozřejmě rozdíl. Za dva tři tréninky jsme si ale znovu zvykli. Věřím, že v tom nebude problém,“ uzavřel.