Mělničtí v základní skupině porazili po výkonu na hranici svých možností Strakonice (17:11), jednoznačně Havlíčkův Brod (23:5) a po vyrovnaném boji vůbec poprvé domácí Nové Veselí (14:11). Zajistili si tím možnost ucházet se o celkové prvenství proti vítězi druhé skupiny.

S Třeboní pak svedli vyrovnanou bitvu, ve které nakonec oplatili soupeři semifinálovou porážku z minulého turnaje ve Veselí. Rozhodnutí padlo až v závěrečných minutách. Hrdinou finále se stal Adam Rubín. Přestože se tvrdě srazil s protivníkem, odmítl střídání a vzápětí třemi góly v řadě otočil vývoj v mělnický prospěch. V posledních vteřinách už hráči Wendy vítězství o branku uhájili.

„Všichni kluci bojovali ve prospěch týmu, a to je dovedlo k vítězství. Po celý turnaj výborně chytali oba brankáři, kteří se skvěle doplňují, a tentokrát ve finále držel tým Špulák," chválil své svěřence trenér Jan Běloch. „Naše obrana je pořád lepší. Kluci se dobře pohybují, což dokládá zvětšující se počty technických chyb soupeřů, ke kterým je nutíme dobrým pohybem a agresivní vysunutou obranou. Samozřejmě i počty technických chyb na naší straně je vysoký, ale je to logické, protože nutíme hráče hrát velmi fyzicky i technicky náročným způsobem a chyby z toho pak pramení. Tým si zaslouží pochvalu, protože turnaj odehrál na vysoké úrovni."

Sestava HC Wendy Mělník: Špulák, Dohnal, Veselý, Rubín, Kudrna, Hrstka, Kaňkovský, Pudil, Roubíček, Černý, Tomášek, Pazdera.

Ve hře bude pohár starosty Mělníka

Nadcházející sobotu mladší žáci předvedou své umění v domácím prostředí mělnické nafukovací haly v areálu Integrované střední školy technické. Ve výborně obsazeném turnaji mladších žáků O pohár starosty Mělníka, pořádaném nově vznikajícím oddílem pro mládež Házená Mělník, se dále představí týmy HK Baník Most, Liberec Handball, HKM Lovosice, Sokol Šťáhlavy a HBC Jičín. Turnaj začne v 8.30 hodin zápasem domácích s Lovosicemi, postupně bude následovat patnáct zápasů hraných systémem každý s každým a od 16.40 hodin vyvrcholí utkáním Mělníka se Sokolem Šťáhlavy. Poté bude následovat vyhlášení výsledků.