Oslavy kamarádova potomka se zúčastnila údernější polovina týmu, takže vůbec nebylo divu, že po nevyužitých třech šancích AFC při prvním střídání začal ožívat soupeř.

Po kombinaci a prudké střele z poloviny hřiště se hosté snadno dostali do dvougólového vedení. Od poloviny poločasu se naštěstí pro domácí začala opět prosazovat dvojice J. Pavlíček – Vymětalík a třemi brankami otočila skóre.

Po zvýšení na 4:2 v 19. minutě přízemní střelou Máry si AFC vybral oddechový čas, aby uklidnil koncovku poločasu. To se zcela minulo účinkem, neboť hosté prakticky po rozehrání snížili lacinou, i když hezkou brankou.

Do druhého dějství vstoupil poučený AFC koncentrovaně, do 26. minuty vsítil další dvě branky po útočném výpadu V. Pavlíčka a poté po přesné střele jeho bratra z brankoviště.

Myšlenky soupeře na zvrat téměř utnul brankou na 7:3 opět V. Pavlíček. V následné pětiminutová power-play Třebusic už dobrá obraná hra nepřipustila větší možnosti na změnu skóre.

Utkání bylo z obou stran velmi slušně vedené, mladý tým soupeře zjevně nenavázal na odkaz svých předchůdců z minulých let. V pátek zajíždí AFC k zápasu s Kings Rakovník.

Jiko se nesešlo

Po minulé potupné domácí porážce s Veltěží (3:31) se futsalisté kralupského Jika nesešli v dostatečném počtu a neodcestovali k utkání pátého kola krajského přeboru do Příbrami. Letošní nováček soutěže tak prohrál zápas kontumačně 5:0 a jeho počínání bude řešit STK. Kralupským za nedostavení se hrozí finanční postih a v krajním případě i vyloučení ze soutěže.

AFC Kralupy – PK Třebusice 7:3 (4:3)