„Celkem dojde k vyhlášení v šestačtyřiceti městech ve všech krajích," s hrdostí v hlase nahlíží do připravovaných scénářů šéf pořadatelské agentury Roman Šimon. „Nejúspěšnější sportovec roku je projekt, který nabízí maximální zviditelnění sportu, ale také pozitivní vnímání partnerů, kteří tento projekt podporují! Srdečně jim za podporu děkujeme," zdůrazňuje.

Hlavními pořadateli jsou právě agentura ČOK CZ, Mělnický deník, město Neratovice a Česká unie sportu. Cílem mimořádného projektu je ocenění sportovců a nejlepších sportovních výsledků dosažených v jednotlivých okresech, městech a krajích ČR za předchozí rok. Bodováním komise budou oceněni sportovci z řad talentované mládeže, dospělých, jednotlivců i kolektivů, do Síně slávy bude uvedena osobnost, sportovní legenda. „Vyhlášena a odměněna bude také Hvězda Deníku, to je kategorie, o které rozhodují jen čtenáři napříč všemi nominovanými," poznamenal sportovní redaktor Mělnického deníku Luboš Kurzweil.

Čtenáři Deníku tedy mají šanci nejen získat volnou vstupenku na akci, ale také se mohou zapojit do hlasování, které startuje ve středu 12. února a potrvá do 24. února. Rozhodnou právě o vítězi kategorie Hvězda Deníku. „Hlasovací kupon najdete každý den až do uzávěrky hlasování na stránkách tištěného Mělnického deníku, poprvé právě ve středu," doplnil Luboš Kurzweil.

Vyhlášení se konají vždy v období prosinec až duben pod záštitou hejtmanů, primátorů a starostů jednotlivých měst a krajů. Díky dlouholeté tradici a prestiži získala anketa významné místo mezi různými anketami pořádanými v Česku a také je zařazena mezi nejprestižnější pořádané akce v jednotlivých regionech.

Kromě špičkových sportovců jednotlivých regionů, mezi nimiž nechybí ani olympionici, mistři světa, mistři Evropy a ČR, se akce účastní také významní politici, přední sportovci současnosti i minulosti, zástupci významných podniků, úspěšní podnikatelé a řada dalších významných hostů. Slavnostní večer má vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí přední umělci. V Neratovicích se tentokrát sportovcům a divákům představí na pódiu Marián Vojtko a Kamila Nývltová. Samozřejmostí je poutavá scéna, špičková technika a profesionální produkční tým na čele se zkušeným moderátorem Ondřejem Krátoškou. 

Všichni zájemci o účast na galavečeru mohou získat volné vstupenky. O jejich distribuci budeme na stránkách Deníku včas informovat. Přímo se slavnostních večerů zúčastní celkem 20 tisíc diváků a další sta tisíce čtenářů se o přípravách akce, dosažených výsledcích či o průběhu slavnostních večerů dočtou v Deníku.

Kompletní nominace ankety Nejúspěšnější sportovec Mělnicka 2013

JEDNOTLIVCI NAD 15 LET

Anna Češpivová (vodní lyžování, TJ Neratovice): 10. místo MS do 19 let Austrálie skok a figury; 3. místo ME dospělých družstva; 1. místo MČR do 19 let slalom a kombinace; 2. místo MČR do 19 let figury a skok

Petr Fiala (jachting, TJ Neratovice): 3. místo MS D-One Rakousko; 2. místo ME D-One Itálie; 1. místo MČR D-One Lipno; 1. místo MČR Match Race Praha

Jaroslav Kekrt (wushu, Hong He Hong Jia Quan Mělník): 1. místo MČR juniorů taolu se zbraní; 1. místo MČR juniorů taolu beze zbraně; 1. místo juniorská liga taolu beze zbraně; 3. místo juniorská liga taolu se zbraní

Lucie Köppelová (karate, SK Shotokan Neratovice): 3. místo MS WESKA kadetek kumite individual; dvakrát 5. místo MS WESKA kumite team a kata individual; 1. místo na ME v kata; 2. místo ME JKA kadetek kata team; dvakrát 1. místo MČR st. dorostenky kata a kumite individual

Viktor Meisner (vodní lyžování, TJ Neratovice): 1. místo AMČR slalom a kombinace; 1. místo AMČR vleky figury a kombinace

Josef Pacovský (karate, SK Shotokan Neratovice): 5 – 8. místo MS WESKA seniorů kumite individual; 3. místo ME ESKA seniorů kumite team; 1. místo MČR st. dorost kumite individual

Tomáš Pekař (motorismus, Carpek Racing Mělník): 2. místo celkově v seriálu Clio Cup Bohemia 2013

Helena Peterová (karate, SK Shotokan Neratovice): 3. místo MS WESKA seniorů kumite team; 3. místo ME ESKA kadetek kata individual; 2. místo ME ESKA kadetek kata team; 1. místo MČR junioři kumite individual

Lukáš Plzák (box, SK BC Mělník): 3. místo MČR mužů ve váze do 69 kg; v 1. lize vyhrál všechna svá utkání v dresu SKS Arena Kladno (kapitán týmu)

Petra Povolná (vodní lyžování, TJ Neratovice): 3. místo ME družstev; 4×1. místo AMČR slalom, figury, skok a kombinace

Jan Nápravník (veslování, TJ Neratovice): 5. místo MČR na dlouhé dráze skif; 6. místo MČR dvojskif; 2. místo MČR čtyřka párová; 2. místo MČR ve sprintu čtyřka párová

Pavlína Rousová (wushu, Hong He Hong Jia Quan Mělník): 3. místo MS juniorů taolu beze zbraně; 1. místo MČR juniorů taolu se zbraní; 1. místo Czech Open juniorů taolu se zbraní

Jakub Uher (taekwondo, Hansoo Mělník): 8. – 16. (čtvrtfinále) na MS Bali (Indonésie); 2. místo Czech Open 2013; 4. místo Hungary Open 5. místo Austria Open

Zuzana Valsová (veslování, KVM 1881 Mělník): 1. místo MČR na dvojskifu; 2. místo MČR na skifu; 1. místo MČR párová čtyřka; 1. místo MČR ve sprintu na dvojskifu

Adam Sedlmajer (vodní lyžování, TJ Neratovice): 4. místo MS v kombinaci v Chile

Martin Štěpán (alpské lyžování, Ski klub Kralupy): 1. místo na MČR kategorie mladší junioři – disciplína super G; 5. místo na MČR kategorie muži – disciplína superG; 6. místo na MČR kategorie muži – disciplína superkombinace

Vojtěch Stránský (MTBO, SKOB Sokol Kralupy): 4. místo na MS; 1. místo na MČR; 6. místo na ME

Anna Koblencová (kanoistika, TJ Kralupy): 2. místo MS juniorek, 2. místo na MS dospělých v družstvech, 1. místo na MČR do 23 let, vše v kategorii singlkanoe žen

TALENT DO 15 LET

Václav Brabec (jachting, TJ Neratovice): 1. místo na MČR třída Cadet Lipno

Jakub Češpivo (vodní lyžování, TJ Neratovice): dvakrát 1. místo na MČR do 15 let slalom a kombinace; dvakrát 2. místo na MČR do 15 let skok a figury

Daniel Brejcha (karate, SK Dragon Neratovice): 1. místo v žebříčku ČR mladších žáků; 2. místo ME WUKF mladší žáci; 1. místo MČR ČABK mladší žáci; 1. místo MČR ČABK kata team

Denisa Brejchová (karate, SK Dragon Neratovice): 2. místo v žebříčku ČR mladších žákyň; 2. místo ME WUKF mladší žáci; 1. místo MČR ČABK mladší žákyně; 1. místo MČR ČABK kata team

David Halama (wushu, Hong He Hong Jia Quan Mělník): 1. místo juniorská liga taolu beze zbraně; 2. místo Czech Open kadetů taolu beze zbraně; 2. místo Czech Open kadetů taolu se zbraní

Jaroslav Hančl (box, SK BC Mělník): 1. místo MČR kadetů ve váze do 66 kg

Petra Provazníková (karate, SK Shotokan Neratovice): 1. místo ME kumite individual; 1. místo ME kumite team; 1. místo MČR kumite individual ml. dorostenky

Karolína Susová (vodní lyžování, TJ Neratovice): 3. místo ME juniorů do 15 let slalom; 3×1. místo MČRJ do 15 let skok, figury a kombinace; 2. místo MČRJ do 15 let slalom; 3. místo na AMČR slalom

Adam Svítek (judo, TJ Kralupy): 2. místo na MČR starších žáků; 2. místo na mezinárodním poháru ČR starších žáků (5 kol); 1. místo na mezinárodním turnaji Tegel v Berlíně

TÝMY ŽEN

J. Kořanová, L. Mrzílková (jachting, TJ Neratovice): 3. místo MČR LT Fireball

Kunertová, Brejchová, Hurbanová (karate, SK Dragon Neratovice): 1. místo MČR FSKA kata team ml. žákyně

Provazníková, Hybšová, Rokosová (karate, SK Shotokan Neratovice): 1. místo ME JKA seniorů kumite team

Peterová, Köppelová, Horáčková (karate, SK Shotokan Neratovice): 2. místo ME JKA kadetek kata team

TÝMY MUŽŮ

Walder, Beneš, Plachý (karate, SK Shotokan Neratovice): 2. místo na ME JKA kata team

FK Neratovice/Byš­kovice (fotbal, A-mužstvo): 6. místo v divizi B 2012/2013; 5. místo v divizi B po podzimu 2013

SK Olympik Mělník (futsal, A-mužstvo): 2. místo ve 2. lize Západ 2012/2013

SÍŇ SLÁVY

Martin Procházka (lední hokej, HK Kralupy): olympijský vítěz z Nagana 1998, mistr světa v letech 1996, 1999, 2000, 2001, vítěz extraligy v sezoně 1998/99, dlouholetý reprezentant

Jaromír Čermák (in memoriam, basketbal, BK Junior Kralupy): jeden ze zakladatelů velmi úspěšného ženského klubu, od roku 1958 trenér a člen výboru, se svou manželkou Terezitou vychovali nespočet nadějných hráček a po celou dobu drželi týmy na předních místech ligových soutěží

ZASLOUŽILÝ FUNKCIONÁŘ

Václav Pojkar (box, BC Mělník): dlouholetý předseda a stále aktivní člen a trenér BC Mělník vychoval řadu borců s medailovými úspěchy od LOH až po MČR, k nejznámějším svěřencům patří Rudolf Kraj (2. místo na LOH v Sydney)

KRAJÁNEK

Jakub Horák (enduro, KBS ÚAMK Team Unhošť): 8. místo na šestidenní na Sardinii ve třídě C3; 8. místo na ME enduro ve třídě E3; 1. místo na MČR ve třídě E3; 2. místo na MČR celkově v endurosprintu ve třídě E3

Jaroslav Brynda (triatlon, Tri STAR Kučera): 1. místo v mistrovství Katalánska v ironmanu; 1. místo v Severočeském poháru v krátkém triatlonu; 1. místo v Doksymanu na tratích half ironmanu; 14. místo v závodě světové série ironman 70,3 v Zell am See

TRENÉR

Martin Brejcha (karate, SK Dragon Neratovice): Trojnásobný mistr republiky a bronzový medailista z MS seniorů v Itálii působí v klubu SK Dragon Neratovice jako hlavní trenér od jeho založení, jeho svěřenci získali celkem 9 medailí z MS, 8 medailí z ME a 88 titulů mistra republiky, celkem získali pro oddíl Dragon impozantních 1515 medailových ocenění.

Kryštof Marounek (box, SK BC Mělník): Jednatel klubu BC Mělník, hlavní organizátor šampionátu MČR mládeže a kadetů v boxu v Mělníku, pod jeho vedením vybojovali Plzák s Hančlem 3. a 1. místo na MČR.

Petr Limprecht (taekwondo, Hansoo Mělník): V klubu Hansoo Mělník působí více než 18 let na pozici trenéra, vychoval řadu reprezentantů a mělnický klub se i díky jeho práci řadí mezi nejúspěšnější oddíly v ČR, více než deset let působil v roli hlavního trenéra reprezentace a dnes je jejím vedoucím, dále působí jako zkušební komisař a mezinárodní rozhodčí.

Jitka Kubištová (volejbal, TJ Kralupy): Družstvo TJ Kralupy dovedla k prvnímu místu v krajském přeboru starších žákyň, pátému místu v Českém poháru žákyň, ve kterém byla vyhlášena nejlepší trenérkou, ke čtvrtému místu na MČR žákyň, vyhlášena nejlepší trenérkou mistrovství.

HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC

Jiří Suchánek (stolní tenis, SKST Liberec): Rodák z Chlumína dnes bydlí v Liberci; 5. místo ve světovém žebříčku 2013 dvouhra vozíčkářů; 2. místo na ME ve dvouhře Lignano 2013; 1. místo na MČR ve dvouhře celkově; 1. místo ve dvouhře celkově Czech Open Para Table Tenis