Domácí dali po sérii omluvenek na poslední chvíli dohromady šestici borců do pole, hosté dorazili se stejným počtem hráčů. Největší ztrátou byla pro AFC neúčast Vymětalíka, který se ujal alespoň trenérské taktovky.

Do zápasu vlétli Kralupští jako uragán, už ve 20. vteřině Lukáš Moravec otevřel skóre, a oslavil tak svůj návrat po půlroční pauze. Ve čtvrté minutě zvyšoval svou druhou brankou Libor Koláček už na 3:0. Poté se dvakrát prosadil i kanonýr Pavlíček a ve 13. minutě domácí vedli 5:0.

Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v obranné hře. Domácí útočníci totiž velmi zodpovědně pomáhali obráncům. Od tohoto způsobu hry ovšem pod dojmem vysokého náskoku v závěru poločasu ustoupili a strhla se gólová přestřelka. Na snížení Slánských odpověděl všudybyl Libor Koláček doklepnutím do prázdné branky a v poslední minutě poločasu ranou pod víko i Mára – 7:3.

Ve druhé části se už domácí nikam nehnali a ze zatažené obrany vyráželi k brejkům. Umně skrytou střelou zvýšil J. Pavlíček na 8:3 a hostům s postupujícím časem nezbylo, než zkusit hru bez brankáře. Za osm minut power-play si vypracovali několik pološancí, ale s nimi si poradil tradičně spolehlivý Pelc.

Naopak domácí útočníci Pavlíček a L. Koláček vsítili z kontrů své čtvrté branky v utkání a zaokrouhlili konečný účet vzhledem k datu na stylových 10:3.

Za zmínku stojí výkon Máry, který obětavě odehrál utkání téměř bez střídání a slušná hra hostí, kteří si za celý zápas částečně i benevolencí sudího připsali jediný faul. Domácí tak hladký průběh střetnutí po problémech se sestavou rozhodně neočekávali, o to větší byla jejich radost.

AFC Kralupy – Foboz Slaný 10:3 (7:3)