Ještě před minulým utkáním v Kladně si ve futsalovém Olympiku nedovolil slovo play-off nikdo téměř ani vyslovit. Hráči nováčka měli v hlavách pouze záchranu v nejvyšší soutěži. Ta se po nervy drásající výhře nad posledním a po příznivém výsledku pátečního utkání mezi Ecoinvestmentem a Ostravou podařila.
„Je úsměvné bavit se o play-off, když jsme ještě před týdnem usilovali o holou záchranu, ale takový už je sportovní život. Rozhodují maličkosti, případně jediný zápas. Účast v play-off byla naším tajným cílem, i když jsme o tom před začátkem moc nemluvili. Určitě bychom si ho chtěli zahrát,“ nezastírá trenér Olympiku Martin Churáček.

Jeho svěřenci se tak v sobotu s klidem mohou poprat s Jistebníkem o výhodnější pozici před závěrečným kolem. Až to definitivně určí podobu osmičky vyvolených, tak zamotaná situace kolem osmého místa panuje. Devátý Mělník ztrácí na osmé Pardubice, které v pátek vyhrály v Šumperku, tři body. Právě mezi Mělníkem a Pardubicemi se v posledním kole v přímém souboji zřejmě rozhodne. Do hry se ovšem ještě v případě výhry v Neratovicích vloží i desátý Jistebník. To pak může za určité konstelace z osmičky vypadnout i aktuálně sedmý Šumperk.

Aby se Mělničtí nemuseli ohlížet na výsledky soupeřů, potřebují uhrát ve zbylých dvou zápasech nejméně čtyři body. „V následujících dvou utkáních chceme udělat dobré výsledky a poprat se o play-off. Ať už víkendového kolo dopadne jakkoli, tak se bude rozhodovat až v tom posledním. Naší výhodou by mohlo být, že z prvního utkání máme s Pardubicemi lepší vzájemnou bilanci. Doufám, že v sobotu uděláme slušný výsledek a připravíme si pozici tak, aby nám v posledním utkání stačila remíza. To by bylo ideální,“ plánuje trenér. Jedním dechem ale dodává, že současné umístění soupeře na desáté pozici považuje za neadekvátní.

„Jsme si vědomi síly soupeře, který je svou kvalitou jinde. Na desátou příčku rozhodně nepatří, po Chrudimi a Ecoinvestmentu je podle mě třetím nejtěžším soupeřem, při vší úctě k SELPu, Benagu či Helasu. Proto bychom je nechtěli v žádném případě podcenit a do utkání půjdeme s plným nasazením.“

Na sobotní zápas, který v neratovické sportovní hale začíná v 19 hodin, mají diváci jako dárek od vedení klubu za přízeň vstup zdarma.

Program týmů bojujících o play-off
7. Šumperk (24 bodů):
venku Mladá Boleslav
8. Pardubice (23): doma Mělník
9. Mělník (20): doma Jistebník, venku Pardubice
10. Jistebník (18): venku Mělník, doma Vysoké Mýto