Brno / Poněkud vlhčí víkend přivítal účastníky Brněnské mezinárodní regaty mládeže. Mělničtí veslaři tak stanuli na startu proti soupeřům z Německa, Rumunska, Norska, Maďarska a dalších zemí.

Závodilo se v kategoriích dorostu a juniorů. Jediná dorostenka KVM 1881 Jana Nekvasilová si svou premiéru na velkých závodech odbyla úspěšně. Na párové čtyřce ve společenství s Roudnicí a Břeclaví vybojovala děvčata finále, kde obsadila šesté místo.

Nejlepšího výsledku mezi dorostenci dosáhli na dvojskifu Martin Oškera a Jirka Kletečka, kteří zvítězili ve finále B a obsadili tak celkové sedmé místo.
Skvěle si vedl favorizovaný dvojskif nadějných juniorek Denisa Čvančarová a Lenka Antošová (Děčín). Děvčata vybojovala účast ve finále, avšak kolize je připravila o kvalitní loď. Na vypůjčené starší lodi přesto odevzdala maximální výkon a patřilo jim čtvrté místo. Stejné umístění zajela i Kristýna Malá na čtyřce nepárové juniorek s veslařkami z Neratovic.

Tradičně silné posádky z Německa, Norska, Slovinska a dalších států se sešly na startu dvojskifu juniorů. Mělnické barvy hájil Jan Andrle, jehož společníkem v posádce je nyní Petr Buzrla z Berouna. Šanci nedali posádkám domácím ani zahraničním a získali zlaté medaile.

Svou skvělou formu ukázali i v závodě čtyřek párových společně s Jakubem Kolocem z Brandýsa a Petrem Melicharem ze Slavie Praha. I tato posádka pokořila všechny své soupeře a rovněž zvítězila.

Mělničtí závodníci všech kategorií budou na Moravě lovit drahé kovy i další víkend, tentokrát na závodech v Hodoníně.

(jk)