Ten letošní navíc přilákalo do zárybské sokolovny rekordních 28 hráčů. Vedle místních se dostavili i ti z Brandýsa, Křenku, Polerad, Toušeně, Odolena Vody, ale i z Prahy. „Je vidět, že popularita turnaje je rok od roku vyšší, s čímž souvisí i vyšší úroveň," uvedl jeden z pořadatelů a hráčů Boris Sedláček. Ten nakonec urval po litém boji v závěrečném utkání s novicem turnaje Jiřím Holečkem ze Všetat třetí místo. Ve finále obhájil prvenství Daniel Frejvald ze Křenku před Josefem Kubešem z Toušeně.

Až s pátou příčkou se musel smířit loni druhý Ivan Bombala ze Záryb. I na něj ovšem zbyl dárkový koš, pro první tři pak měli pořadatelé navíc připravené krásné skleněné poháry. Další oceněnou byla jediná žena v turnaji Eva Klášterková, která dala na frak několika mužům a celkově skončila na pěkném osmém místě. S prázdnou neodešel ani nejstarší účastník, sedmdesátiletý Pavel Vurcfeld z Prahy. Cenu fair play obdržel Milan Harant.

Vůbec každý, kdo odjížděl ze Záryb, věděl přesně, na jakém místě skončil. Po poledním posilnění grilovanými kolínky z dílny Restaurantu U peronu totiž pokračovali nelítostným vyřazovacím způsobem nejen první a druzí v každé z osmi základních skupin, ale svého „pavouka" měli i ti, co v nich neuspěli. „Bylo se opravdu na co koukat, leckdy by člověk nevěřil, že je na turnaji amatérů… Všichni si zahráli dostatečně a nálada vydržela po celý den báječná," uzavřel Boris Sedláček, který doufá, že se zúčastnění v Zárybech sejdou i na čtrnáctém ročníku druhou lednovou sobotu roku 2015.