Olympik odjel na sever Čech bez stále zraněného Jiřího Vokouna a kouč Pavel Šuba nemohl využít ani služeb vykartovaného Josefa Gabča. Přesto šel tým do utkání alespoň s jedním vítaným impulsem – v den utkání se k týmu připojil Dominik Zdržálek, nová posila z pražské Sparty. Ten se svým novým týmem větral defenzivu Teplic od prvních minut celkem slušně – hosté cizí palubovce během první části kralovali.

Hned v první minutě mělnický Marek Malák pěknou dělovkou orazítkoval tyč, nováčka ze soutoku zdobil na pohled od samého začátku moc hezký futsal. I tepličtí ale několikrát zahrozili a buď si nejprve vylámali zuby na perfektním brankáři Soumarovi, nebo stálo na straně Olympiku štěstí, tak jako při ráně Neneho, která skončila na brankové konstrukci.

Do vedení šel zaslouženě Mělník, po divokém a nepřesném rozehrání překonal gólmana Nováka Matěj Sváta. Svarog mohl odpovědět díky aktivnímu Nenemu, ten však pálil v desáté minutě těsně nad a na druhé straně zase perfektně zasáhl proti dalekonosné bombě Maláka Novák.Severočeši se dočkali vyrovnání dvě minuty před koncem první půle, míč tečoval lehounce do protipohybu Aleše Soumara Nene. A vedoucí trefa domácí nabudila, o pár chvil později šli do vedení, když nenápadnou střelu Jeana zastavila až síť. Teplice těsné vedení neudržely, společně s poločasovou sirénou totiž srovnal na 2:2 další tečovanou střelou Babovák.

„V kabině jsme si o přestávce řekli, že se budeme držet stejné hry a že v žádném případě nesmíme pustit soupeře do nějakého tlaku. Bohužel se to úplně nepovedlo,“ popsal poločasovou poradu v kabině mělnický Dominik Zdržálek.

SOUPEŘ SE PROBRAL

Ve druhé půli tempo hry trochu opadlo a postupem času domácí přebírali iniciativu. Mělník v tu chvíli držel nad vodou jen obětavý výkon a nespočet zblokovaných střel, do útoku se dostával prvních deset minut marně. Přesto šel k překvapení všech do vedení – Zdržálek si doslova pohrál s brankářem Novákem a lobem k tyči šokoval solidně zaplněnou arénu.

Teplický cíl byl jasný – co nejrychleji vyrovnat. Nejprve nastřelil Nene další tyč a poté byl Mělníku odebrán gól, který by se bez chybného přerušení sudího dal považovat za naprosto regulérní. Omluvné gesto však Olympiku branku nevrátilo a nešťastný moment se po závěrečném hvizdu ukázal jako jeden z klíčových.

Čtyři minuty před koncem základní hrací doby pálil znovu do tyče Zdržálek, o minutu později orazítkovala jedna střela Severočechů brankovou konstrukci hned dvakrát. V tu chvíli se zdálo, že největší tlak domácích pomalu ustává, ale přišel první smolný moment – míč si do branky po střílené přihrávce srazil Jan Prieložný.Vyrovnávací gól Mělník v dramatickém závěru nezlomil, hned z další akce vrátil týmu vedení Patrik Mažári. Ten si na středu hřiště vybojoval sám míč a chytře prostřelil Nováka počtvrté. Brankové žně ale pokračovaly i na druhé straně, na 4:4 vyrovnal po bleskové kombinaci Lucas Borges.

Remízový výsledek by byl na konci zápasu tím, co by Olympik na cizí palubovce bral všemi deseti. To ovšem nezajímalo domácí, kteří si i za nerozhodného stavu dovolili hru bez brankáře. Riskantní tah se nakonec bohužel ukázal jako velmi dobrý, další nešťastný vlastní gól si dal Mažári.

Závěrečnou hru bez gólmana v poslední minutě vyzkoušel i Mělník, vítr do plachet už se ale hostům vrátit nepodařil. Na konečných 6:4 z pohledu Teplic navíc upravil těsně před koncem Nene.

„Je to podruhé za sebou obrovské zklamání. Soupeře jsme měli na lopatě, ale oba poločasy kluci v závěru nezvládli. Místo ještě většího nasazení a bojovnosti se z toho tým s prominutím podělal,“ litoval bodové ztráty viditelně zklamaný Pavel Šuba, kouč Olympiku.

Mělnický futsal se tak domů vrátil v pozdních nočních hodinách s prázdnou, další velmi dobře rozehraný zápas do vítězného konce nedotáhl. Přesto se za výkon nemusí opět vůbec stydět a opravdu jediné co chybí, jsou body. Bohužel to je to nejdůležitější, co se nevede, futsalový bůh na sobě v současnosti zkrátka nemá dres Olympiku. Zatím.

Svarog Teplice – Olympik Mělník 6:4 (2:2). Branky: 18. Nene, 20. Jean, 38. Borges, 39. Borges, 39. Baran, 40. Nene (Jean) – 9. Sváta, 20. Babovák, 31. Zdržálek (Buzek), 39. Mažári. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Novotný, Košťál.

Olympik Mělník: Soumar (Jenč) – Buzek, Prejsa, Sváta, Babovák, Koubek, Malák, Mažári, Zdržálek, Prieložný.