Příliš měkká a rozbořená dráhá znamenala předčasný konec extraligového duelu plochodrážníků mezi obhájcem titulu ze Mšena a Divišovem.

Ve třetí jízdě upadl hostující jezdec Patryk Dudek. Naštěstí nešlo o nic vážného, o čemž svědčí i fakt, že Polák třetí jízdu dojel. Na vině byla kvalita tratě v zatáčce u depa, na níž okamžitě vyjely traktory pořadatelů. Po zhruba desetiminutové úpravě volali rozhodčí jezdce ke čtvrté jízdě, nicméně u inkriminovaného místa ještě probíhala diskuze o kvalitě závodního podkladu.

Po další diskuzi si jezdci vynutili další, zhruba půlhodinovou úpravu tratě nejen na místě v zatáčce u depa, ale i na dalších. Problematické úseky tratě pořadatelům ukazovali především nejzkušenější borci Piotr Protasiewicz s Martinem Vaculíkem, později se přidal i úřadující mistr světa Greg Hancock.

Po hodinové prodlevě se představili jezdci ve čtvrté jízdě, kterou suverénně vyhrál Filip Šitera, před druhým Zdeňkem Simotou. Ten v jízdě nahradil Martina Vaculíka. Výměna však neproběhla v souladu s pravidly, a tak byl Simota diskvalifikován. Následovalo další přerušení a zhruba po deseti minutách oznámil místní spíkr Miloslav Čmejla, že hlavní rozhodčí závod ukončil pro nezpůsobilou dráhu.

To se neshladalo s nadšením tisícovky fanoušků, kteří si tak místo dalšího pokračování závodu šli stoupnout do fronty na vrácení vstupného.

Podle prvních informací by se měl závod odjet v náhradním termínu.