Natálie Poloczková se aktivně účastní překážkových závodů třetím rokem, ve Spartan race si premiérový start připsala právě až ve Slovenském ráji. „Krásná lokalita a za normálních okolností nenáročné překážky byly poraženy náročností terénu a zákazem použití vhodných bot, bez kterých se tak zledovatělé úseky daly překonat bez pádu jen výjimečně. Nebezpečnost tohoto sportu tak byla ještě o dost umocněna. I přes to všechno a pár zbytečných chyb z mé strany se mi podařilo urvat třetí místo ve věkové kategorii,“ viděla svůj bronzový úspěch.

Ani Jiří Cimler si neodpustil komentář k nepovolení hřebové obuvi. „Překážky byly opět tradiční, žádné překvapení až na lehoučký monkey bar před cílem, který byl pouze z kruhů. Díky tradičnímu nesmyslnému zakázání hřebovek byl závod spíš bojem o přežití než během,“ podělil se o dojmy muž, který se díky překonání všech překážek zcela vyhnul trestným angličákům. Pro konečné umístění to považoval za rozhodující. V podobnou sportovní formu doufá i před speciálním závodem Spartan race, který absolvuje za necelé dva týdny v Paříži na Stade de France.

Na trati čekaly závodníky tradiční spartanské překážky zpestřené častými ledovými plotnami, které velice komplikovaly plynulý běh a pohyb vůbec. Kus trati vedl dokonce jednou z navštěvovaných soutěsek Slovenského ráje po dřevěných žebřících.

Ledovka však z této oblasti udělala spíše další komplikovanou překážku než místo pro potěšení zraku a duše. Kombinace zimy, terénu a překážek tak byla osudná dalším gladiátorským reprezentantům, kteří si sice nedoběhli pro nejvyšší příčky, ale úspěšně se kvalifikovali na mistrovství Evropy i světa v OCR. Matěj Šindler, Pavel Růžek, Vojtěch Růžek i Martin Noha tak mají šanci ukázat se na těchto vrcholných akcích.