Až do poslední rozjížďky museli nakonec hájit překvapivé prvenství ve středečním třetím kole extraligy družstev plochodrážníci Mšena. V závěru nepříjemně dotírala domácí Plzeň, obhájce titulu. Mšenské nakonec posadil na nejvyšší stupeň rozdíl jediného bodu.

„Mladí Poláci Mšena jeli výborně,“ pochválil vítězný tým šéf AK Slaný Petr Křikava, který se musel smířit s třetím místem. Až poslední skončily Pardubice, které nastoupily bez bratrů Drymlů. Volno měl pražský Olymp.

Již třetí letošní vítěz byl na čele průběžného pořadí od samého začátku. Plzeňané po většinu závodu drželi druhou pozici, po patnácté rozjížďce z pětadvaceti je dělil od pozdějších vítězů dokonce jediný bodík. Čtvrtá série ale domácím nevyšla a klesli na třetí pozici.

Pak ale Plzni vyšel taktický tah s nasazením Schultze na pozici žolíka. V posledních třech jízdách už ale Mšeno náskok uhájilo.

„Všichni kluci včetně náhradníka se snažili, šlo nám úplně všechno. Ke konci se to trochu zkomplikovalo, nakonec jsme vyhráli o bod a jsme rádi,“ řekl bezprostředně po závodě nový manažer PDK Grepl Petr Vandírek a přiznal, že se o výsledek strachoval až do samého závěru. „Soupeři nasadili žolíka, čímž se nám hodně přiblížili.“

Čtvrté kolo extraligy se jede 18. června ve Slaném. Ve Mšeně, které má příště volný los, se 10. července první polovina nejvyšší soutěže uzavře.

Výsledky 3. kola

1. Mšeno 43 (Kosciuch 12, Jaroš 10, Jamrozy 10, Vandírek 8, Višváder 3).

2. Plzeň 42 (Schultz 17, Šitera 9, Zengota 8, Hádek 8, Štrobl 0, Holub 0).

3. Slaný 38 (Ulamek 16, Vaculík 12, Málek 6, Pluska 3, Dudek 1).

4. Pardubice 33 (Ferjan 12, Suchánek 9, Štichauer 9, Petrák 3, Novotný 0). Olymp Praha měl volno.

Průběžné pořadí:

1. Olymp Praha 2 závody/ 7 bodů, 2. Mšeno 3/7, 3. Plzeň 2/6, 4. Pardubice 2/5, 5. Slaný 3/5.