Zdice - Mělník 3:2

Úvod prvního zápasu byl poměrně vyrovnaný. Domácí hráčky udržovaly mírné vedení až do stavu 13:10. Pak začaly zdické volejbalistky vytvářet jednu chybu za druhou a výsledkem byla sedmibodová šňůra hráček Mělníku, které se rázem dostaly na koně. Domácí děvčata hodně chybovala na příjmu a nedařil se jim ani servis. Naopak Mělník předváděl ve druhé polovině prvního setu poměrně spolehlivou hru s minimem nevynucených chyb. Mělnické hráčky nakonec první set vyhrály 25:20.

Ve druhé sadě se Zdice v některých směrech herně zlepšily. Po vyrovnaném úvodu (4:4) ale Mělník odskočil na rozdíl tří bodů a tento náskok si v pohodě udržoval. Domácí hráčky se snažily náskok soupeřek smazat a za stavu 12:13 se jim to málem povedlo. Od tohoto momentu si Mělník udržoval stále vedení, ale nikdy ne vyšší než o dva body. K vidění byla řada velice pěkných výměn, kdy děvčata na obou stranách obětavě zachraňovala pokažené situace. Zdice dokázaly nakonec vedení Mělníku smazat a dotáhnout se na 21:21. Závěr dramatického setu se ale domácím volejbalistkám nepovedl, Mělník vyhrál 25:23.

Do třetí sady domácí volejbalistky nastoupily jako vyměněné. Spolehlivý servis, výborná hra v poli doplněná o téměř nechybující útok, tak by se dala stručně popsat hra Zdic. Mělnické volejbalistky pod tlakem začaly tvořit řadu nevynucených chyb a výsledkem bylo jasné vítězství domácích hráček, které vyhrály třetí set 25:11.

Ve čtvrté sadě pokračovaly zdické hráčky ve velice dobrém výkonu, hostující děvčata se ale oklepala ze šoku a byla domácím vyrovnaným soupeřem. Hrál se oboustranně velice dobrý a pohledný volejbal. Zdice od úvodu setu těsně vedly. Náskok domácích postupně narostl až na 15:10. I nadále pokračovaly domácí hráčky v dobrém výkonu a nakonec vyhrály čtvrtý set 25:18.

Stav tedy byl 2:2 a rozhodnout se muselo ve zkrácené hře. Po vyrovnaném úvodu se dostaly hráčky Mělníku až do tříbodového vedení 9:6. Domácí děvčata ale zabojovala a sérií pěti bodů otočila stav na 11:9 ve svůj prospěch. Ani mělnické volejbalistky ale nehodlaly zápas položit a po oddechovém času vyrovnaly na 11:11. Jenže závěr utkání měly ve své moci Zdice. Domácí hráčky sérií tří bodů v řadě odskočily na 14:11 a nakonec rozhodující tie break vyhrály 15:12. Připsaly si tak plný počet bodů.

Druhý zápas měl podobný scénář, hostující volejbalistky dvakrát vedly, ale domácí tým znovu úspěšně otáčel (3:2).

Mělník: Brátová, Hančová, Kovářová, Pelikánová, Stibichová, Stránská, Šulcová K., Šulcová P.