Góly 22:5, střely na bránu 43:16, rohy 16:8, na domácí straně jeden čtyřgólový střelec, další čtyři hattrickáři – kruté vysvědčení středečního vraždění futsalových neviňátek v přímém přenosu ČT Sport ze Sparta arény. Ta leží na pražské adrese Podvinný mlýn. Hosté z Mělníka si jako v mlýnském kole připadali povětšinu zápasu.

„Chtěli jsme zalézt a dostat co nejméně gólů, dostali jsme jich 22,“ vyprávěl pak kapitán Olympiku Jiří Vokoun o nerealizovaném plánu okleštěné sestavy.

Rozhodnuto o bodech bylo prakticky po necelých šesti minutách. Domácí se dostali pohlednými ťukesy pohodlně do tříbrankového vedení. Jako soupeř, který nemá gólů nikdy dost, se ale sparťané prezentovali do poslední vteřiny.

Když už hostům půjčili míč, obvykle jen na krátkou chvíli. Vokouna s Nečasem donutili k vlastnímu gólu. Náhradního brankáře Jenče přivítali ve druhé půli tajfunem čtyřech gólů v necelých dvou minutách. K tomu, aby nejlepší útok ligy znovu posunul střelecké maximum v jednom zápase (26) nechybělo až tak moc.

„Splnili jsme, co jsme chtěli. Soupeř bohužel nebyl na úrovni, aby nás otestoval,“ přisadil si na adresu Mělníka trenér Sparty Beni Simitči.

Hosté brali jako jediné pozitivum svých pět střeleckých zářezů. První přišel ještě za relativně schůdného stavu 5:0. Dvakrát se do sítě svého bývalého klubu trefil Vobořil a osobní statistiky si vylepšili také Lehner, Vokoun a Nečas. Asi nejvíce byl z hostů (kromě obou gólmanů) vidět Gabčo, zápisu se ale nedočkal.

V mělnické kabině věří, že se výprask na týmu nijak nepodepíše před blížícím se play-off. „Máme velkou marodku, snad se do té doby uzdravíme,“ doufá kapitán Vokoun v jinou tvář Olympiku. Před premiérou ve vyřazovací části čeká šestý tým pořadí ještě páteční výjezd na Slavii. 

Sparta Praha – Olympik Mělník 22:5 (9:2)

Branky: 17., 23., 27. a 38. Drahovský, 3., 6. a 31. Seidler, 16., 26. a 32. Vnuk, 6., 11. a 33. Cupák., 23., 23. a 37. Křivánek, 30. a 31. Wilde, 10. Angellot, 12. vlastní (Vokoun), 16. Novak, 22. vlastní (Nečas) – 11. a 29. Vobořil, 16. Lehner, 30. Vokoun, 39. Nečas.
Mělník: Mareš (21. Jenč) – Mažári, Vobořil, Vokoun, Gabčo – Šuba, Němec, Babovák, Nečas (Lehner, Martinec).