Za Klub veslařů mělnických se závodů v kategorii masters (veslaři starší 27 let) účastnila více než dvacítka veslařů a veslařek. Vedle závodění stihli fandit svým mladším následovníkům v kategorii juniorů a juniorek. A jak dopadli ti, na které se upírala hlavní pozornost?

Mělnické juniorky Martina Vybíralová a Katka Kočová zasedly do párové čtyřky ve společenství s moravskými oddíly. Ve finále závodu vybojovaly páté místo. Velké očekávání se upínalo k závodníkům, kteří úspěšně bojovali v dorostenecké kategorii na MČR žactva a dorostu v předešlém víkendu a díky svým vítězstvím měli právo startovat i ve starší kategorii. Třemi zlaty v Račicích ověnčený mělnický dorostenec Jan Andrle startoval v Třeboni na párové čtyřce ve společenství s VK Blesk Praha. Po hladkém průchodu přes semifinále obsadila tato čtyřka v těžké konkurenci druhé místo.

Za dorostenky startovala Denisa Čvančarová na dvojskifu a párové čtyřce ve společenství s VK Děčín a TJ Neratovice. V obou závodech Denisa dosáhla se svými spolubojovnicemi prvenství s jednoznačným náskokem a ukázaly, že mohou být pro české veslování velkou nadějí do budoucna.