První si to o přebornické tituly rozdali nejmladší žáci ročníku narození 2006. Dějištěm Poháru ČR desetiletého žactva se stala již poněkolikáté jindřichohradecká šestidráha ve zdejším Aquacentru.

Svými výkony z Rumburka, čtrnáct dní před vrcholnou soutěží, se do Jindřichova Hradce probojoval do šesti individuálních disciplín i mělnický plavec Adam Zloský. „Svými kvalifikačními časy se zařadil s přehledem do první desítky startovního pole. Před samotnou soutěží obětoval tréninkovému úsilí maximum, což bylo na předvedených výkonech patrné. Z domácího prostředí odjížděl s předsevzetím uspět co nejlépe a poprat se případně i o některou z medailí," řekl trenér mělnických plavců Petr Lukášek.

Jako specialista byl nejvýše nasazen na znakové disciplíny a na 400 metrů volným způsobem. „Svou první disciplínu 100 metrů znak absolvoval jako favorit předposlední rozplavby, což ho před závodem pasovalo na sedmé místo celkového pořadí. Lze říci, že řadě svých konkurentů vypálil rybník. Hned od startu bylo zřetelné, že chce dosáhnout umístění mnohem lepšího. Po výborném startu otáčel na první obrátce jasně v čele závodu a svůj náskok ještě zvýšil v průběhu zbývajících tří bazénů. Dohmátl v čase znamenajícím třísekundové zlepšení osobního maxima," zhodnotil Lukášek.

Poté ještě startovala závěrečná, nejrychlejší rozplavba, která rozhodovala o konečném pořadí. Po jejím doplavání byl společně s trenérem nadmíru spokojený, přestože mu o pověstný chloupek utekly stupně vítězů a skončil na bramborové pozici.

Poloviční znakovou trať absolvoval v dalším osobáku a dohmátl opět těsně pod stupni vítězů na pátém místě. Ve stejném duchu pokračoval. Co start, to nejlepší osobní výkon. Na kraulové čtyřstovce dokonce o celých devět sekund, tak obrovské zlepšení mu vyneslo šestou pozici.

Výsledky Adama Zloského:

4. 100 m znak    1:28,1
5. 50 m znak      0:41,5
6. 400 m volně   6:11,1
10. 100 m volně 1:20,1
10. 200 m volně 2:59,4
12. 50 m volně   0:36,2