Západočeský Interobal v současnosti okupuje třetí místo ligové tabulky – na druhou Spartu ztrácí společně s Litoměřicemi tři body, na lídra z Chrudimi Plzni chybí bodů pět. Z šesti doposud odehraných utkání vyhrála čtyři a v jednom vybojovala remízu. Olympik zkrátka čeká po nedávném souboji s Chrudimí další vysoce kvalitní soupeř.

„Souhlasím s tím, že jde o jeden z nejlepších týmů. Klub má naprosto profesionální podmínky, všichni hráči jsou pod smlouvou a je to soupeř, který má poslední roky nejvyšší ambice. Plzeň navíc disponuje velmi zkušeným trenérem Davidem Fričem,“ popisuje dnešního soka mělnický kouč Pavel Šuba.Olympiku se po vypršení trestu vrací Josef Gabčo, kterého však na lavici hříšníků vystřídá po čtyřech žlutých kartách Marek Malák, což je pro mužstvo velká ztráta. Lodivod party ze soutoku Pavel Šuba také dodává, že nebylo zrovna jednoduché kádr po dvou smolných ztrátách nabudit: „Musím říct, že to bylo obtížné. Mančaft v jednu chvíli působil hodně zklamaným dojmem, ale teď už zase pevně doufám, že se nám povede herně navázat na výkony z posledních zápasů a že to bude střetnutí se šťastným koncem pro nás. Olympik znovu požene plná hala a toho musíme využít, protože jak už jsem říkal posledně, o našem žití v elitě bude rozhodovat především přísun bodů na vlastní palubovce.“

I přes rozdílné postavení v tabulce Plzeň žádné podcenění nepřipouští, na což upozorňuje i sportovní ředitel klubu Petr Šindelář: „Jdeme do zápasu s velkým respektem. To ale nemění nic na tom, že do Mělníka jedeme vyhrát. Olympik to má jako nováček těžké, stále jde o začátek sezony a musí se vyrovnat s mnohem vyzrálejší taktikou. Síla by ale měla být na naší straně, do souboje jdeme v nejsilnější sestavě.“

Mělničtí de facto v žádném utkání nejsou favoritem. Přesto se od prvního kola prezentují velmi sympatickým futsalem, jsou důstojným protivníkem i mnohonásobně kvalitnějším klubům. A pokud budou hrát v dalších utkáních minimálně stejně, tak se bodů brzy dočkají. Utkání ve Sportovní hale Gymnázia Jana Palacha začíná ve 20.00.

7. kolo 1. FUTSAL ligy: Mělník - Plzeň, Chrudim - Teplice, Třinec - Slavia Praha, Jeseník - Litoměřice, Brno - Sparta Praha, Vysoké Mýto - Česká Lípa.