V akci zde byli také němečtí olympionici z letošního Ria. V bazénu se soutěžilo nejen o primáty na sprinterských distancích na padesát metrů systémem rozplaveb a finále, ale také na dvojnásobných či čtyřnásobných tratích přímo na čas.

Nejspokojenější Adam Zloský

Pro mělnické plavce žákovských kategorií soutěž znamenala zejména získávání potřebných zkušeností na velkých závodech. Přesto si čtveřice závodníků, jejichž mateřským prostředím je krytý bazén v Mělníku, vedla nadmíru úspěšně. Po dvoudenním klání se vracel domů nejspokojenější hlavně Adam Zloský, který startoval v kategorii nejmladších žáků. Ačkoli plaval společně se žáky o rok staršími, podařilo se mu výrazně prosadit. „Ve své nejsilnější disciplíně na sto metrů znakem nenašel v Hamburku přemožitele a vybojoval si právo vystoupit na nejvyšší stupínek pro zlatou medaili. A nezůstalo jen u ní. Na kraulařské stovce obsadil pěkné třetí místo," vysvětlil trenér mělnických plavců Petr Lukášek s tím, že brambora na Zloského zbyla na dvojnásobném kraulařském úseku o pouhé tři setiny za třetím v pořadí.

Na obou padesátimetrových sprintech znakem i kraulem se probojoval do odpoledních finále. Lépe se mu dařilo na znaku, kde doplaval sedmý. „Nutno uvést, že ve všech svých pěti startech vylovil stejný počet osobních rekordů, přestože je plavecká sezóna teprve v začátku," řekl Lukášek.

Na hranici možností

Po několikaměsíční odmlce se k závodění vrátila Adéla Kulíková a předvedla poměrně slušné výkony na hranici svých současných možností. Výsledkově byly hodnotnější její padesátky motýlkem a kraulem, kde také atakovala svá maxima.

Anna Zlesáková, dvanáctiletá plavkyně, zúročila své tréninkové úsilí také mezi o rok staršími soupeřkami dvěma patnáctými místy na prsařských tratích a dvěma osobními rekordy. Posledním startujícím byl již zmíněný trenér mělnických plavců Petr Lukášek, který startoval v prsařských disciplínách na padesát metrů. V kategorii dospělých byl prvním náhradníkem osmičlenného finále v nejlepším čase sezóny.