„Je to pro nás velká výzva," vzhlížejí v Mělníku k pondělnímu svátku. Účastí v celostátním čtvrtfinále se Olympik zatím nejvíce přiblížil roku 2006, kdy slavně dokráčel až do televizního finále druhé nejprestižnější domácí soutěže.

A přestože proti postupu mezi nejlepší čtyři tentokrát bude stát jeden z nejlepších českých týmů současnosti, nehodlají se Mělničtí vzdávat předem. „Po Chrudimi a Tangu je Bohemka náš nejlepší tým," mluví manažer Olympiku Pavel Šuba s respektem o soupeři, za který nastupuje i bývalý hráč Mělníka Pavel Stejskal.

„Bude to pro nás cenné srovnání, kam jsme se od léta dostali," připomíná nedávný přípravný zápas obou týmů, který Pražané vyhráli jednoznačně. „To jsme ale hráli ve smíchané sestavě. Tentokrát nastoupíme doma, kde nám to vyhovuje a Bohemce ne. Do utkání půjdeme s vírou sami v sebe a uvidíme," říká Pavel Šuba, podle kterého by Bohemka neměla jeho tým ničím překvapit. „Víme, na koho si dát pozor, známe slabiny i silné stránky soupeře. Pokud si kluci splní úkoly jako v Turnově, bude možné všechno," přeje si manažer vyrovnaný duel se šťastným koncem pro jeho barvy.

I když pohár slibuje zajímavou konfrontaci, na vedlejší kolej v Olympiku rozhodně neodsouvají ani mistrovský mač s Chotěboří. Tím spíš, že tým z východu Čech je jedním ze dvou, které v loňské sezoně nedokázali ani v jednom utkání porazit, doma dokonce prohráli 1:7. „To byl snad náš nejhorší zápas v celém roce. Hráli jsme na jejich půlce, ale bez šancí a jalově," vybavuje si Pavel Šuba. Od pátečního zápasu pak neočekává nic jiného než tři body. „Jelikož se letos nehraje play-off, ale do první ligy postoupí vítěz, tak si nesmíme dovolit ztrácet body. Do zápasu jdeme s pokorou a respektem, ale hrajeme doma, máme za sebou dobrý úvod, takže se těšíme a věříme, že zápas zvládneme."

Program Olympiku

Pátek 12. října: 18.00 Olympik B – Foboz Slaný (KP), 20.00 Olympik – Boca Chotěboř (II. liga)

Pondělí 15. října: 20.30 Olympik – Bohemians 1905 (Pohár FAČR)