Pro letos šedesátiletého Zvadu bylo mistrovství zkouškou, v jaké formě je a zda má šanci na návrat do státní reprezentace masters. Závody byly vypsány open, bez rozdílu věku. Mělnické želízko od letošního roku patří už do kategorie M3. S hmotností 102,4 kilogramů startoval spolu s devíti dalšími v nabité kategorii do 105 kilogramů.

V dřepu začal na 205 kilogramech, které zvládl s velkou rezervou. Na další pokus si nechal naložit o deset kilogramů víc a při pokusu se ozvala zraněná noha a pokus musel přerušit.

Při třetím pokusu, kdy bylo opět 215 kilogramů, si dal pozor, činku zvládl s rezervou a vytvořil nový český rekord v kategorii M3.

V benchpressu pokořil 155 kilogramů, což je rovněž nové maximum v M3. Ve třetí disciplině pozvedu začal Zvada na 200 kilogramech, které zvládl s přehledem. Další pokus, kdy bylo na čince 210 kilogramů, byl opět bez problémů. Na třetí pokus si nechal naložit 230 kilogramů, což by v součtu všech disciplín znamenalo získání nejvyšší výkonnostní třídy Elite. Pokus na této váze byl úspěšný a celkových 600 kilogramů znamenalo další přepis rekordních tabulek v trojboji M3.

Tento výkon by v loňském roce znamenal zisk medaile na mistrovství Evropy i světa. Návrat tak Štefanu Zvadovi vyšel k maximální spokojenosti.

BOHUSLAV BUBNÍK