Tomáš zdědil talent i píli a navíc má v týmu svého otce velmi šikovné a obětavé mechaniky.

Výsledek? Velmi cenné vítězství v šestidílném seriálu Octavia cup s bezpečným náskokem 25 bodů na druhého.

Na německých, rakouských a českých tratích to přitom Pekař neměl jednoduché a zažil smůlu i technické problémy. Pokud ale vše fungovalo, jak mělo, pak neměl v kvalifikaci ani v samotných závodech konkurenci.

„Chci poděkovat své rodině, táta má hodně práce v prodejně náhradních dílů na auta a přesto pro mě dělá nemožné, velmi si toho vážím, mé úspěchy jsou i jeho úspěchy. A také moc díky našim mechanikům, kteří mají na tom všem obrovskou zásluhu,“ nezapomíná pochválit svůj tým Pekař mladší. Právě pomoc a podpora otce napomohly bývalému úspěšnému motokárovému jezdci k dalším vavřínům.

Cenné prvenství s sebou přineslo také nové možnosti a sponzory. „Úspěch v Octavia cupu otevřel nové šance a náš JP autosport team letos pojede závody Clio cup Bohemia,“ představuje hlavní novinku nadcházející sezony pilot, který usedne do vozu světové série Renault Clio Cup III s dvoulitrovým motorem.

„Auta jsou identická, rozhoduje nastavení podvozku a um řidiče,“ vzhlíží k závodům, které se pojedou v Rakousku, Německu, Slovensku a v Česku, tam konkrétně začátkem září v Mostě. „Bude to vždy při velkých závodech, třeba trucků, kde jsou běžné návštěvy okolo 80 tisíc diváků,“ těší se Pekař na novou výzvu.

Netají se přitom tím, že by bylo velikým úspěchem skončit do pátého místa, tajně pak sní o umístění na pódiu, na kterém si v loňské úspěšné sezoně zvykl.

Tento mladý vysokoškolsky vzdělaný závodník je navíc velmi skromný a přátelský člověk. Mělník, kde spolu se svým otcem žije, může být na výbornou reklamu, které Pekařovi svými výsledky zajišťují, právem hrdý…

MILOSLAV ČMEJLA