Nově produkované granule doplňují dosavadní nabídku v podobě krystalické varianty hnojiva. Neratovický závod plánuje, že tohoto produktu v granulované formě vyrobí letos 45 tisíc tun.

Jednatel společnosti Miroslav Falta zdůrazňuje, že modernizace výrobní technologie nepřinesla jen zlepšení kvality produktu. „Celý výrobní proces je nyní maximálně šetrný vůči životnímu prostředí,“ připomněl. Totéž, co z tohoto pohledu platí o výrobě, se pak má vztahovat i na samotný produkt.

Skupina ORLEN, jehož je Spolana součástí od roku 2016, nyní klade důraz na výrobu ekologicky nezávadných dusíkatých průmyslových hnojiv – a aktuální změny ve Spolaně týkající se zařízení pro výrobu síranu amonného jsou součástí tohoto projektu. Podle mezinárodní certifikace jsou tato hnojiva bezpečná: „neutrální“ vůči zdraví lidí i životnímu prostředí – a to od jejich výroby až po použití.

Kralupské muzeum, ilustrační foto.
Pomíjivost okamžiku, život a smrt. Muzeum představí obrazy Tučkové

Počin to přitom nemá být osamocený. Naznačují to alespoň slova generálního ředitele Spolany Piotra Kearneye, jenž hovoří o prvním kroku v rozvoji produktové škály vícesložkových hnojiv na bázi síranu amonného. „Tímto krokem rozšiřujeme své produktové portfolio a zvyšujeme své exportní schopnosti,“ konstatoval ředitel Kearney.