Před třemi lety vláda přesunula jejich služby do snížené desetiprocentní sazby. Návrat zpět bude znamenat pro mnohé podniky zdražení. Například kadeřnice ze salonu Hedvika v Kralupech nad Vltavou rezignovaně povzdechla: "Rozhodli, jak rozhodli. Nedá se nic dělat, budeme muset zdražit."

Majitel barbershopu Vlasový Mág Daniel Špaček z Kralup nad Vltavou uvedl, že dokud se nezavede zpět EET, zvednutí daně není takový problém, ale také byl zdrženlivý v odpovědi. "Ještě nevíme, co přesně to pro nás bude znamenat. Ale nejspíš nás zdražení nemine."

Jiní kadeřníci a kadeřnice byli dotazem týkající se vyšší daně zaskočeni. "Budeme asi muset zdražovat. Víc se k tomu vyjadřovat nechci, dokud to nebude oficiální. O zákazníky se nebojíme," uvedl kadeřník z Monkey Barber Mělník. A obdobně reagoval kadeřník z Target´s barber z Mělníka, který také řekl, že o celé záležitosti slyšel, ale zatím nebyl čas to řešit.

Štěstí mají ti, kteří pracují sami na sebe a díky nižšímu obratu se jich zvýšení sazeb DPH tolik nedotkne. "Zatím jsem si situaci úplně nezjišťovala, ale stříhání mám jako vedlejší činnost, tudíž se mě to úplně netýká," uvedla kadeřnice Petra Trojanová z Kralup nad Vltavou.