„Toto logistické centrum ulehčí čtyřem současným skladům a převezme kromě části stávajících prodejen i zásobování nových prodejen v Praze a Středočeském kraji. Svou kapacitou bude zásobovat až devadesát obchodů. Logistické centrum v Buštěhradu bude největším skladem Lidlu ve střední Evropě a nabídne až stovky nových pracovních míst,“ sdělil Tomáš Myler.

Tempo výstavby areálu, který stojí na pozemcích v průmyslovém areálu někdejších kladenských hutí, bylo velmi svižné. Výstavba začala loni v červnu a už je hotovo. Nové skladovací prostory se vším zázemím se rozprostírají na ploše bezmála 60 tisíc metrů čtverečních. V sousedství skladu vznikl nový silniční přivaděč i kruhový objezd, který uleví dopravě ostatních vozidel na trase Praha - Kladno.

Starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková potvrdila, že pro město bylo klíčové, aby lidé v okolí netrpěli zbytečně velkým silničním provozem. „Od počátku jsme trvali na vybudování nového dopravního napojení průmyslové zóny. To Lidl splnil. Jsme proto spokojeni, že u nás bude právě toto centrum, které nabídne lidem práci,“ řekla.

„Centrum, kde najde práci až 500 lidí různých profesí, disponuje velkokapacitním parkovištěm pro 95 kamionů a zázemím pro jejich řidiče,“ řekl generální ředitel společnosti Lidl Česká republika Pavel Stratil a dodal, že pro firmu je důležitý i dopad stavby na životní prostředí. Veškerou ekologickou zátěž se proto snaží eliminovat a například využívat na vytápění objektu odpadní teplo z mrazáků či dešťovou vodu.

Sklady se pochopitelně neobejdou ani bez dodávek elektřiny a dalšího zdroje tepla. Na základě smlouvy zajistí energii pro logistické centrum Teplárna Kladno. Předpokládaná roční dodávka elektrické energie bude podle mluvčí Teplárny Kladno Markéty Čapkové dosahovat až 10 tisíc megawatthodin. „Logistické centrum se tak stalo největším neprůmyslovým odběratelem, napojeným na lokální distribuční soustavu teplárny,“ doplnila Čapková.