Byl mezi nimi i Jakub Dušánek z Mělníka. Už řadu měsíců pátrá po pracovní pozici, která by odpovídala jeho vysokoškolskému vzdělání. „Vystudoval jsem politologii, ale dlouhodobě se mi nedaří najít uplatnění v oboru. Dočasně proto zkouším nějaké dělnické profese, abych to období překlenul, a mezitím se snažím hledat adekvátní práci," vylíčil zájemce o zaměstnání, který uspořádání burzy práce v Mělníku uvítal.

Čtěte také: Policisté a hasiči se mění při zásazích v záchranáře

Více než čtyři sta lidí, kteří si burzu práce nenechali ujít, mohli podle Vladislavy Šizlingové z Krajské hospodářské komory Střední Čechy využít nabídky od dvaadvaceti firem.

„Své stánky tu měli nejen zaměstnavatelé z Mělníka, ale i z Kladenska, Brandýska a Prahy," konstatovala zástupkyně pořadatelské organizace, podle níž firmy v poslední době shánějí především pracovníky technických profesí, skladníky, řidiče a pracovníky pro chemický průmysl. Najdou se ale i nabídky práce v obchodu nebo gastronomii.

Ačkoli pořadatelé oslovili všechny střední školy v regionu, které mohly do kulturního domu přivést své studenty, téměř toho nevyužily.

„Studentů opravdu nepřišlo mnoho. Je to možná dané i tím, že se blíží období maturit a zkoušek. A mnoho studentů odborných škol už má nabídku práce, protože se je firmy snaží podchytit včas," připomněla Vladislava Šizlingová a dodala, že práce je v poslední době hodně, ale zájemců o ni je málo. Kdo ale práci sehnat chce, ten ji prý najde. A ještě si může vybírat.

Čtěte také: Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun