Že rozhodnutí o rozvolnění přišlo nevhod, je přesvědčený mělnický starosta Ctirad Mikeš (Mé město): „Bude to obrovská komplikace, vrátí se nemocnost.“ Na jednu stranu chápe některé důvody sněmovní opozice ke zrušení stavu nouze, ale nelíbí se mu, že toto rozhodnutí udělá rukojmí ze zdravotníků. Na ty se podle něho po rozvolnění nahrne obrovská zátěž při péči o nemocné a nakažené.

Mikeš v pátek doufal, že se krajům podaří vyjednat prodloužení nouzového stavu. „Prodloužení třeba o čtrnáct dnů by ukázalo, zda je situace na Sokolovsku nebo Chebsku anomálie, nebo jde o trend. Teď ale míříme do nebezpečí,“ míní Mikeš. Bez ohledu na vývoj se vedení města rozhodlo alespoň úřad nechat v provizorním režimu. „Víc dělat nemůžeme, takže necháme radnici zavřenou s výjimkou úředních dnů,“ vysvětluje.

Starosta ví, že záležet bude na odpovědnosti místních lidí. „Pokud budou rozumní a dál se budou odpovědně chránit a dodržovat nějaká pravidla, nenaroste snad nemocnost o tolik.“ Podle jeho zkušenosti je v ulicích města vidět, že pro většinu lidí jsou roušky samozřejmost.

Velké riziko vidí Mikeš v rodinném prostředí, které by se po konci zásadních omezení stalo rizikovým místem. „V rodinách dochází k mezigeneračním střetům,“ připomíná.

Restaurace se chystají otevřít

Některé restaurace v Mělníku se chystají v pondělí otevřít. Patří mezi ně i restaurace U Piráta, podnik, který sídlí na náměstí Míru. Kromě podávání nápojů se tam i vaří. Jeho provozovatelé doufají, že by mohlo jít o delší dobu než třeba jen o týden.

„Chceme otevřít, ale oni určitě přes víkend něco vymyslí, abychom otevřít nemohli,“ říká dcera majitele Nikola Bártová. Střídání otevřeno – zavřeno je podle ní složité i v tom, jak nakoupit zásoby, aby se zkaženým jídlem nevyhodili oknem i zbývající peníze. „Jestli se povede opravdu otevřít, dáme zákazníkům vědět na našem facebookovém profilu,“ slibuje Bártová.

Otevřít chce i Michal Doležal, majitel mělnického fitcentra Overcome Gym v centru města. „Určitě chceme otevřít. Je to nutné, abych firmu přivedl k životu,“ říká.

Najdou se ale i ti, kteří se do otevření nepoženou. Jsou totiž přesvědčeni, že po pár dnech znovu přijde nařízení zavřít, a tak se jim nevyplatí nakoupit suroviny a provoz rozjet.