VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Marie Horská: Sociální cítění bylo ve firmě Kopos vždy velké

Kolín /ROZHOVOR/ - Místní tuto firmu znají. Musejí. Je to ta továrna, u které tak často vidí neskutečně velká klubka rour, trubek a všeho možného. Uvnitř jsou přístroje, které tyhle věci vyrábějí: nemůžete se ubránit dojmu, že to vypadá jako ze scifi filmu.

7.8.2013
SDÍLEJ:

Sklad forem KOPOS KolínFoto: Deník/ Jakub Šťástka

S Marií Horskou, vedoucí marketingu, jsme si tedy popovídali o tom, co KOPOS Kolín vyrábí a jak je zodpovědný nejen vůči svým zaměstnancům, ale třeba také životnímu prostředí. A také o tom, jak a proč přispívá na charitu.

A ještě jedna perlička: původně na místě továrny měla stát výrobna cukrovinek. Řekli byste to?

KOPOS je známá kolínská firma. Co se tu ale vlastně vyrábí?

Vyrábíme elektroinstalační úložný materiál. To znamená, že se do něho ukládá vedení elektrické energie. Výrobky často bývají zasekané ve zdi, nebo uložené v zemi a na dokončené stavbě nebo v domě pak nejsou vidět. Vyrábíme tady elektroinstalační krabice, parapetní kanály, trubky a kabelové nosné systémy. Jedná se o stavební výrobky.

Máte vůbec v blízkém okolí konkurenci?

Jsou tu menší firmy, které vyrábějí třeba jeden segment, ale KOPOS je v Čechách jedna z největších firem, jiná firma této velikosti není. Konkurenci tvoří i zahraniční dodavatelé, ale ti nás inspirují ještě k lepším výkonům.

V souvislosti se stavebnictvím se hovoří o krizi, která trvá už od roku 2009. Jak to pociťujete vy?

Krize ve stavebnictví začala v roce 2008. U nás se projevila o rok později díky dříve rozpracovaným stavbám. Nastal nám pokles poptávky a výroby, snížily se obraty, krizi cítíme dodnes. Přitom roky 2007 a 2008 byly obchodně velmi úspěšné.

Nepomáhá ani výstavba továren v průmyslové zóně v Kolíně?

Továren obecně vzniká hodně málo. Mapovali jsme si reference, kam jsme dodávali naše výrobky. Nejvíce se stavějí budovy občanské vybavenosti, administrativní centra, nákupní střediska. Průmyslových nebo zemědělských staveb se stavělo minimálně. Ještě se hodně investuje do infrastruktury. Situace je podobná v celé Evropě, máme třináct dceřiných společností, reference dostáváme i z jiných zemí.

Přesto podporujete charitu, pomohli jste například získat prostředky pro léčbu postiženého chlapce z Kolínska. Proč jste se rozhodli pro takovou pomoc?

Sociální cítění ve firmě je znatelné, protože máme českého majitele. Kopos je jedna z mála českých firem, ve které zůstal český kapitál a nepronikl zahraniční. Lidé se často obraceli a obracejí s žádostí o pomoc. Pokud továrna mohla, tak pomohla. Častěji ale pomáháme nikoliv formou hotovosti, ale naturálií.

Co tím ve vašem případě myslíte?

Darujeme výrobky, které tu zhotovujeme. Organizace mohou získat materiál pro opravu nebo zavedení elektroinstalace ve své klubovně nebo zařízení. Za poslední dva roky to byly určitě desítky případů, obrací se na nás poměrně dost lidí.

Můžete zmínit některé případy, kdy jste pomohli?

Darovali jsme materiál na přestavbu dětského tábora Jitřenka Bučovice, pro opravu budovy tábora T.K. Oregon vyplavené v červnu povodní, nebo výrobky na přestavbu klubovny občanského sdružení Cesta životem bez bariér v Paběnicích. Sponzorujeme i školy, dáváme jim buď materiál na elektrické rozvody při vytváření nových učeben, nebo speciální panely se vzorky našich výrobků, které využívají při výuce. Výukovými panely jsme vybavili tady v Kolíně například SOŠ informatiky a spojů, SOŠ stavební, v Kutné Hoře průmyslovku a mnoho dalších odborných škol a učilišť z celé republiky. Školám rovněž umožňujeme exkurze do výroby.

Říká se, že učňů a řemeslníků je málo. Je to problém sehnat třeba schopného elektrikáře?

Elektrikáři ještě vcelku jsou. Problematické je sehnat nástrojaře, tento učební obor se otevírá málo. Máme vlastní nástrojárnu, víceméně si všechny nástroje do výroby děláme sami na základě výkresů z oddělení konstrukce. Tam vznikají nejen výkresy nových výrobků, ale i formy, ve kterých se nové výrobky lisují . Tyto formy nebo hlavice pro vytlačované výrobky musejí vyrobit nástrojaři.

Máte velkou fluktuaci zaměstnanců, nebo ve firmě zůstávají?

Fluktuace není velká. Zaměstnavatel se o své lidi stará. Pokud jde o sociální program, dělá se tu pro lidi tolik, že byste něco podobného jinde těžko hledali. Třeba při životních a pracovních výročích u nás zaměstnanci dostávají odměny, což mnohé společnosti již málokdy provádějí. Přispíváme na dětskou rekreaci, dáváme vstupenky na kulturní akce, organizujeme firemní večírky, sportovní odpoledne a další. Jako zajímavost bych třeba uvedla, že Mikulášská nadílka pro děti bývá tradičně zakončena výlovem kaprů dovezených do místní nádrže. Před Vánoci dostane tradičně kapra každý zaměstnanec. Dostáváme příspěvek na stravování, příspěvek na důchodové připojištění, třináctý plat vyplácený ve dvou termínech před dovolenou a před Vánoci.

V továrnách bývá velkým problémem dopad na životní prostředí. Jak jste zodpovědní vůči tomu?

Je to asi čtyři nebo pět let, co jsme odstraňovali ekologickou zátěž, kdy tu byly nádoby s transformátorovým olejem. Dále máme certifikaci ISO 9001 a 14000, tedy certifikaci kvality a environmentálního managementu. ISO je certifikace, kterou firma získá, až když ji zhodnotí nezávislá organizace. Měřítka jsou pro všechny firmy stejná, je tam spousta kritérií. Pokud někdo tento certifikát získá, pak to je známka určité kvality.

Co třeba bezpečí v továrně? To asi nebude také jednoduché…

Přijali jsme zásady bezpečného podniku, dodržujeme standardy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Máme zpracované směrnice pro každou činnost, jak se chránit při práci, jaké pomůcky používat, například sluchátka či špunty v hlučném provozu a podobně. Čtyřikrát jsme získali titul Bezpečný podnik. Dokonce jsme vyhráli soutěž o Zdravé pracoviště, když jsme se přihlásili s projektem evidence lékařských prohlídek.

Co tím rozumíme?

Zaměstnáváme přes 200 lidí v dělnických profesích, evidenci jejich preventivních lékařských prohlídek lze těžko sledovat ručně. Kolega zpracoval program, který na jejich expiraci upozorňuje automaticky.

Jaká je historie firmy?

Nový majitel firmu zprivatizoval v roce 1994, vzniklo s.r.o., za dva roky později byla vytvořena akciová společnost. Výroba elektroinstalačního úložného materiálu tu kontinuálně existuje od roku 1926, od doby vzniku továrny, kdy se tu začaly vyrábět výrobky nutné pro elektrifikaci. Vyráběly se tu plášťové „bergmanovy" trubky a pancéřové ocelové trubky spolu s příslušenstvím. Sortiment se během let postupně rozšiřoval o výrobky z bakelitu a plastů. Během vývoje firmy se měnili majitelé i názvy podniku, ale elektroinstalační zaměření výroby zůstávalo stejné.

KOPOS Kolín
Logo- KOPOS Kolín vyrábí elektroinstalační úložný materiál. To znamená, že se do něho ukládá vedení elektrické energie.
- Firma má vlastní nástrojárnu, víceméně si všechny nástroje do výroby vyrábí sama na základě výkresů z oddělení konstrukce.
- Vedení společnosti přispívá na dětskou rekreaci, dává vstupenky na kulturní akce, organizuje firemní večírky a sportovní odpoledne.
- Je držitelem certifikace ISO 9001 a 14000, tedy certifikace kvality a environmentálního managementu.

Autor: Jakub Šťástka

7.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 12 200 Kč Pomocní skladníci Pomocní skladníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: -skenování kartonů, balení kartonů a palet pro expedici, Kontakt: telefonicky po-pá 10:00-15:00, osobní schůzka Václavské náměstí 802/56, 11000 Praha 1 po-pá 10:00-15:00. Pracoviště: Work global agency s.r.o. 01, 277 45 Úžice u Kralup n.Vltavou. Informace: Olga Savčenko, +420 608 022 221. Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 15 000 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních Recepční v hotelích. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: -zajištění chodu recepce, denní a noční směna, bezchabný check-in a check-out, vyúčtování služeb, zaznamenávání a vyhodnocování potřebných údajů v rezervačním systému, zodpovědnost za hotovostní a bezhotovostní operace uskutečněné na recepci, vyřizování telefonních dotazů, vyřizování vzkazů klientům a spolupracovníkům, evidence všech požadavků a přání hostů a zajištění jejich splnění v požadované kvalitě, základní znalsot AJ, Nabízíme: stravování, jazykové kurzy, zaměstnanecké slevy, příspěvek na penzijní pojištění, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem , - pracovní smlouva na 1 rok s možností prodloužení , Nabízíme: stravování na pracovišti, jazykové kurzy, zaměstnanecké slevy, příspěvek na penzijní pojištění, Kontakt: telefonicky, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Středisko společných činností av čr, v. v. i. - byšice, 277 32 Byšice. Informace: Lenka Mančalová, +420 739 329 902. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidiči nákladních automobilů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - možnost prodloužení pracovního poměru,, -přeprava LPG lahví, prodejních klecí lahví a prázdných zásobníků na LPG lehkým nákladním automobilem o celkové hmotnosti do 6 tun, vybaveným hydraulickou rukou, rozvozy v pracovní dny, Místo výkonu práce: na provozovně KRALUPOL a.s v Kralupech nad Vltavou nebo ve Štětí-Hněvice, Kontakt: osobní schůzka na adrese Tyršova 535, 278 01 Kralupy nad Vltavou, životopisy zasílejte e-mailem , Požadujeme: řidičský průkaz sk.C+E, oprávnění řidiče k přepravě nebezpečných věcí v kusech (výhodou), znalost práce s hydraulickou rukou (výhodou), pečlivost, dobré komunikační schopnosti. Pracoviště: Kralupol a.s. - kralupy nad vltavou, lobeček, O. Wichterleho, č.p. 810, 278 01 Kralupy nad Vltavou 1. Informace: Iva Šlechtová, +420 315 705 101. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 25 000 Kč Obsluha strojů a zařízení na betonové výrobky Operátoři výroby - strojník vibrolisu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - obsluha vibrolisu na plnoautomatické lince na betonové výrobky, nastavování a úprava základních parametrů stroje pomoci PC, diagnostika a odstraňování poruch, základní údržba a úklid, Požadujeme: SOU technického směru (strojní, elektro), praxe ve výrobní společnosti, schopnost řešit praktické problémy (pneumatika, hydraulika), spolehlivost, výhodou průkaz řidiče VZV, průkaz jeřábníka,vazače, Nabízíme: stravenky, sleva na výrobky, program benefitů, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Presbeton nova, s.r.o. - lužec nad vltavou, 9. května, č.p. 259, 277 06 Lužec nad Vltavou. Informace: Tomáš Knopp, +420 731 492 082.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mělničtí hokejisté vyhráli první okresní derby nové sezony krajské ligy nad Neratovicemi 3:2 po samostatných nájezdech.
30

OBRAZEM: Junior přetlačil Buldoky v nájezdech

Ilustrační foto

Horní Počaply odmítají spalování odpadů v elektrárně

Ze světových her v Koreji přivezl berounský hasič medaile

Chungju (Jižní Korea) /FOTOGALERIE/ - Až v Jižní Koreji se od 10. do 17. září činili dva hasiči ze středních Čech. Dušan Plodr z berounské stanice profesionálů a jeho kolega Radek Kladiva z Vlašimi se ve městě Chungju zúčastnili 13. Světových hasičských her. 

Zubní pohotovost využily už tři tisícovky pacientů

Mělník – Za osm měsíců provozu stomatologické pohotovosti v Mělníku využilo jejích služeb už 2895 pacientů. To je počet lidí, kteří přišli s bolavým zubem jen do srpna letošního roku. Jen z Mělníka to podle koordinátora projektu Michaela Cílka bylo asi 793 občanů.

K PID se od října připojí všechny vlaky v kraji

Střední Čechy - Zásadní změna týkající se možnosti placení za jízdné čeká od počátku října cestující jezdící po středních Čechách vlakem. Bude plně dokončena integrace železnice na území kraje do systému Pražské integrované dopravy (PID). Včetně nového zavedení tarifních pásem 8 a 9.

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT