VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velké firmy nás, menší živnostníky, vytlačují z trhu, říká tesař Václav Klučina

CHORUŠICE - Václav Klučina (47) je absolventem odborného učiliště v oboru tesař a také v něm podniká. Je ženatý a má dvě děti. Žije v Chorušicích.

5.6.2007
SDÍLEJ:

Václav Klučina, maximálně soustředěný na práci.Foto: DENÍK/Jiří Macek

 

Jste vědma. Jaká je budoucnost drobného podnikání v Česku? Prosím, maximálně 3 slova.
Budeme ve stínu větších firem.

Kdybyste měl tu moc, co byste hned změnil ve prospěch drobného podnikání?
Myslím, že by měli dát drobnějším podnikatelům větší možnosti podnikání. Třeba ulehčit daňový systém. Velké firmy nás totiž vytlačují z trhu.

Dá se v současném Česku podnikat s korunou v kapse?
Je to těžké, ale s korunou v kapse se podnikat dá.

Co bylo hlavním motivem, proč jste začal podnikat?
Abych dělal sám na sebe. Abych byl svým pánem. Abych měl časovou možnost nebýt tolik vázán jako v zaměstnání.

Kdo vám na začátku podnikatelské činnosti nejvíce pomohl a jak?
Určitě to byli starší fachmani, odborníci, kteří nám radili.

Co děláte pro to, abyste získal a udržel dobrého zaměstnance?
Snažil bych se mu dát solidní plat, aby neodcházel. Zaměstnance ale nemám, takže tohle neřeším.

Jaký formulář byste nejraději vymazal z těch povinných?
Asi daňové přiznání (s úsměvem).

Jak vysoko by podle vás měla jít minimální mzda?
Aspoň patnáct tisíc korun čistého.

Když byste měl charakterizovat dobrého podnikatele, jaké přídavné jméno vás napadne jako první?
Ohleduplný a také by měl být vstřícný k lidem.

Úspěch. Co vás napadne při vyslovení tohoto slova?
Když je podnikatel odborník a svému řemeslu dobře rozumí. Pro něho je úspěchem to, když se sám dokáže na trhu prosadit.

Kdyby vám někdo umožnil zahraniční stáž, kam byste se jel nejraději učit a proč?
Jel bych se podívat do severských států. Tam se hodně staví ze dřeva, tak bych se podíval, jak to dělají.

Který úřad byste zrušil a proč?
Asi sociálku.

Jaký obor má podle vás největší šanci přežít a proč?
Myslím si, že na tom momentálně jsou nejlépe instalatéři. Oproti nám jsou na zemi, jsou lépe placení.

Píše se rok 1990. Kdybyste se mohl rozhodovat, zda podnikat a v čem, jaké by bylo vaše rozhodnutí se současnými zkušenostmi?
Určitě bych do toho šel znovu. Zatím mne moje zkušenosti od myšlenky podnikání neodradily.

Kdybyste chtěl získat úvěr, o čem byste nejdříve přemýšlel?
Hodně za zaměstnáním cestujeme, takže bych přemýšlel o koupi auta a koupi nářadí.

Máte nový výrobek, chcete nabídnout novou službu, koho byste si vybral ze současných českých či zahraničních celebrit jako tvář své kampaně?
Asi Jiřího Krampola.

Co vám udělá největší radost?
Spokojenost zákazníka. Když třeba žena uvaří dobré jídlo, tak to jsem taky spokojený.

Kam byste jel na dovolenou?
Rád bych jel do Řecka, za sluníčkem, k moři.

Koho byste si s sebou vzal a proč?
Manželku, pokud by chtěly děti, tak i je.

Knížka, film, které vás nejvíce ovlivnily a k nimž se vracíte?
Rád čtu historické knížky, třeba o Karlu IV. a o době husitů.

Oblíbené jídlo a pití?
Rád si dám pivko, to mám rád. A roštěnku.

Máte den volna, co budete dělat?
Asi bych s rodinou někam vyrazil na výlet. Spíše bychom jeli autem. Třeba za památkami a u toho se trošku projdeme.

 

5.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 15 000 Kč

Doplňovači zboží Doplňovači zboží. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - preferujeme lidi komunikativní, pilné, znalost vietnamštiny výhodou, flexibilita v rámci pracovních hodin , Kontakt: telefonicky každý den 9:00-18:00, osobní schůzka nám. Komenského 77, 277 13 Kostelec nad Labem. Pracoviště: Duy anh s.r.o., nám. Komenského, č.p. 77, 277 13 Kostelec nad Labem. Informace: Dung Bui Duy, +420 607 109 611.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 800 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: - montáž tlumičů, vibrace motorů, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem, osobní schůzka po telefonické domluvě ve Vibracousticu, telefonicky po-pá 10:00-15:00 p. Vegorenkov 776 717 673. Pracoviště: Maxtiana s.r.o. - vibracoustic, Nad Jatkami, č.p. 3562, 276 01 Mělník 1. Informace: Vegeronkov, +420 776 717 673.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 22 620 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol Učitelé na 1. stupni základních škol. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22620 kč, mzda max. 29500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - požadujeme kvalifikaci pro 1. stupeň ZŠ - titul Mgr., minimálně 5 let praxi, trestní bezúhonnost, flexibilitu, řidičský průkaz sk.B, Nabízíme: příspěvek na stravu, vitamíny 1x ročně, 1x za 2 roky zdrav. obuv, 3x za rok pracovní večeře, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola hostín u vojkovic, okres mělník, příspěvková organizace, 277 44 Vojkovice u Kralup n.Vlt.. Informace: Iveta Rechcíglová, +420 315 792 048.

Informační technologie - Informační technologie Technici počítačových sítí 18 810 Kč

Technici počítačových sítí a systémů Informatik. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - zajišťování správné funkce a chodu vymezených uživatelských úseků informační a komunikační infrastruktury, informačních systémů, aplikací pro koncové uživatele, sítí databází apod. Zejména v těchto oblastech: , - uživatelská podpora pracovních stanic s OS Windows a Windows serverem, včetně tiskáren a dalších připojených zařízení podpora a správa aplikací klient/server a správa aplikací v prostředí MS Office, Exchange Server, MSSQL, Oracle. Podpora a správa pracovních stanic a aplikací tenkých klientů v prostředí VMWare, VMWare vSphere. Podpora a správa GIS aplikací v prostředí GeostoreV6,Marushka. Podpora provozu a správa Windows serverů v prostředí VMWare vSphere. Podpora a správa provozu aktivních prvků - switch, router(CISCO,HP) v síti LAN. Správa databází MS SQL a Oracle. Správa uživatelů v prostředí Windows Active Directory. Organizace a správa zálohování v prostředí programu Veeam., Předpoklady pro vznik pracovního poměru:, - fyzická osoba, která je státním občanem ČR, popřípadě fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v ČR trvalý pobyt a dosáhla věku 18 let,, - bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům, Požadujeme: vzdělání VŠ bakalářské nebo vyšší odborné se zaměřením na obor informatika,prokazatelný zájem o danou problematiku včetně znalosti daných oblastí; samostatnost, pečlivost,spolehlivost, dobré komunikační a organizační schopnosti, , Výhodou: praxe v oboru, další znalosti k dané činnosti, praxe v oblasti technologií a správ GIS, praxe v prostředí VMWare, PŘIHLÁŠKA MUSÍ OBSAHOVAT:, -přesné označení výběrového řízení, jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození uchazeče; statní příslušnost; místo trvalého pobytu uchazeče; číslo občanského průkazu; datum a podpis uchazeče, K PŘIHLÁŠCE SE PŘIPOJÍ TYTO DOKLADY:, - strukturovaný životopis, motivační dopis, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie o nejvyšším dosaženém vzdělání, TERMÍN DORUČENÍ PŘIHLÁŠKY: 15.5.2018 do 10:00hod. na Městský úřad Mělník, personální a mzdové oddělení, nám. Míru 1, 276 01 Mělník, bližší informace na tel.:315 635 430,431. Pracoviště: Město mělník, náměstí Míru, č.p. 1, 276 01 Mělník 1. Informace: Oddělení personální a mzdové, +420 315 635 430;431.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Neratovice - Libiš, derby

ČFL se vzdaluje, Neratovice znovu prohrály

Protesty v Nymburce při jednání sjezdu komunistů a maškarní průvod.
133

Proti Zemanovi a komunistům protestovaly stovky lidí

Velké dějiny i jejich podpis v regionu. To nabízí kladenská výstava

Střední Čechy - Originální kolekci připomínající působení legionářů v období první světové války dokázalo nabídnout zájemcům o historii naší moderní státnosti Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, které ve čtvrtek přivítalo první návštěvníky rozsáhlé výstavy nazvané Než vznikla republika. 

V kauze policejních nákupů si svědci pochybení nevšimli

Střední Čechy - Jakékoli čachry kolem veřejných zakázek nezaznamenal, stejně jako to, že by se koncem roku nakupovaly zbytečnosti jenom proto, aby se podařilo utratit všechny peníze, které jsou k dispozici. To ve čtvrtek u Městského soudu v Praze řekl zástupce vedoucího odboru správy majetku středočeské policie Miroslav Šťovíček.

V rámci výstavy železničních modelů se strhne i válečná vřava

Střední Čechy - Vlastní železniční zastávku obec Líbeznice na Praze-východ nemá; těmi nejbližšími jsou Hovorčovice, Měšice u Prahy a Zlonín. Od pátku do neděle však bude v obci jedno kolejiště téměř nalepeno na druhé – v nové sportovní hale Na Chrupavce se totiž chystá výstava železničního modelářství ve všech obvyklých rozměrech.

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT