Jako první byli na místě profesionální hasiči z Mělníka, Neratovic a Staré Boleslavi společně s dobrovolnými hasiči z Brandýsa nad Labem, Kostelce nad Labem a Všetat. Poplach se rozezněl také u podnikových hasičů v neratovické Spolaně. Zároveň byl na místo vyslán hasičský vyšetřovatel.

Vedle cisteren a výškové techniky byl k zásahu povolán z Mladé Boleslavi i speciální kontejner kombinovaného hašení, který disponuje velkým množstvím různých hasebních látek.Stále to ale nestačilo. Po vyhlášení druhého stupně poplachu mířily k požáru další posily, dobrovolní hasiči z Mlékojed, Neratovic, Veleně a Záryb.

Požár bytového domu v Brozánkách.
Noční požár v Brozánkách: Bytový dům muselo opustit přes třicet lidí

„Na střeše se nacházely fotovoltaické články, které značně komplikovaly hašení,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová a dodala, že k likvidaci požáru bylo nasazeno osm vodních proudů, včetně těch z výškové techniky.

Pro plynulou dodávku hasební vody bylo zřízeno čerpací stanoviště. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Musel přijet i protiplynový automobil, speciální vozidlo, které má větší zásobu náhradních lahví do dýchacích přístrojů.

Protože požár vypukl uprostřed města, bylo prostřednictvím místního rozhlasu a sociálních sítí doporučeno obyvatelům v blízkém okolí kvůli silnému dýmu zavřít okna a nevětrat.Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu až po čtyřech hodinách. Následovalo rozebírání konstrukcí a vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek.

Požár střechy rodinného domu v Horoměřicích.
Požár rodinného domu v Horoměřicích spolykal čtyřicet milionů korun

V neděli 11. července se na místě sešli vyšetřovatelé hasičů spolu s experty Technického ústavu požární ochrany Praha a s kriminalisty, aby společně pátrali po přesné příčině vzniku požáru. Předmětem dalšího vyšetřování bude i stanovení výše škody.

Pro zachování akceschopnosti v případě dalšího výjezdu byla mělnická stanice zálohována dobrovolnými hasiči obcí Libiš a Mělník Vehlovice – Chloumek, kteří drželi pohotovost na svých vlastních zbrojnicích.