Na místo vyjelo podle slov mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka deset požárních jednotek. „Šest jednotek dobrovolných hasičů z Blat, Mlazic, Vehlovic, Cítova, Dolních Beřkovic a Střem a čtyři jednotky profesionálů z Neratovic a Mělníka,“ vysvětlil Holomčík.

Na zahradě zhruba třicet krát padesát metrů v těsné blízkosti rodinného domu vzplálo velké množství elektroodpadu, kde se povalovaly lednice, vraky aut nebo staré mrazáky. Po okolí se rozléhaly drobné exploze a byl vidět hustý černý dým. Požár zasáhl i nízkou zděnou budovu, která zřejmě sloužila jako dílna nebo kůlna. „Byly zasaženy i sloupy elektrického vedení a na místo byli proto přivolání i energetici,“ vysvětluje mluvčí. Hasičům se podařilo dostat plameny včas pod kontrolu a obydlený rodinný dům na pozemku zůstal nedotčen a nikdo nebyl zraněn.

Zásah hasičům znesnadnil nejen silný vítr, ale i špatná dostupnost mezi hromadami nashromážděného železa a plastů. „Jsou tu uličky sotva metr široké a doslova se brodíme v bordelu,“ uvedl na místě velitel mělnických hasičů Zbyněk Štajnc s tím, že kvůli hořícím plastům je všude hustý dým a hasiči se musí pohybovat v dýchací technice.

Na místo museli být povolání i úředníci z mělnického odboru životního prostředí vzhledem k lednicím, které by mohly při hoření vylučovat toxické látky.

Příčina požáru je zatím předmětem dalšího vyšetřování.