Podle velitele mělnických hasičů Zbyňka Štajnce zachraňovali ženu a dítě oknem vedoucím na terasu. Protože byli oba dva jen lehce oděni, převezli je policisté na místní oddělení, kde jim poskytli deku a horký nápoj na zahřátí. Podle mělnické policejní mluvčí si maminku s dítětem potom převzali příbuzní do opatrování.

Střecha nakonec celá shořela a padající střešní krytinou byl poškozen i zaparkovaný Ford Focus. „Na místě byly jednotky profesionálních hasičů, na pomoc přijely i cisterny z Neratovic a dobrovolní hasiči z Blat, Mlazic, Vehlovic a Dolních Beřkovic,“ vyjmenoval Štajnc.

Plameny vzplály v podkrovním bytě v rodinném domu na mělnickém Okrouhlíku. Hodinu po příjezdu hasičů se podařilo požár lokalizovat natolik, aby se nešířil do okolí. Situaci ovšem komplikovaly mezistropní a mezistřešní prostory, kde stále hrozilo vzplanutí dalšího požáru. „Dřevěná konstrukce je v tuto chvíli postupně rozebírána a rozřezávána motorovou pilou a pomocí termokamery se vyhledávají ohniska požáru, která je třeba ještě uhasit,“ vysvětlil šéf mělnických hasičů krátce po osmé hodině ranní. Po celou dobu záchranáři pracovali v dýchacích přístrojích, protože hustý dým už několik hodin stoupal k obloze. Dýchací techniku ovšem bylo nutné postupně doplňovat a tak se vozila z nedaleké mělnické stanice.

Škoda je prozatím vyčíslena na jeden milion korun a příčina požáru je stále v šetření vyšetřovatele hasičů. Podle Zbyňka Štajnce je jednou z verzí zahoření od topidla na tuhá paliva. „To ale v tuto chvíli zatím není vůbec jasné,“ dodal Štajnc. To potvrdila i policejní mluvčí Markéta Johnová. „Příčinou je pravděpodobně technická závada.“