Do areálu firmy v Chrástu u Tišic spěchaly na začátku týdne houkající cisterny hasičů i protiplynový automobil. Sklad oleje tam zachvátil požár, a tak výrobní halu muselo opustit padesát zaměstnanců.

Naštěstí šlo jen o cvičení. Na zásahu podle předem stanoveného scénáře se podíleli mělničtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Všetat.

Hasiči s dýchacími přístroji a proudnicemi likvidovali oheň. Další tým se vydal prověřit halu, ve které se vyrábějí hliníkové profily, zda uvnitř někdo nezůstal.

Podle hasiče Luboše Klobásy bylo cílem prověřovacího cvičení zjistit, za jaký čas hasičské vozy do Chrástu dorazí, a ověřit spojení mezi oběma jednotkami a mladoboleslavským operačním střediskem hasičů.

„Dojezdový čas se pohybuje kolem osmi minut, což je celkem slušné, přece jen je vesnice vzdálená od Mělníka zhruba patnáct kilometrů,“ vysvětlil Klobása a dodal, že hořící ropné produkty není možné hasit vodou, proto by hasiči v případě požáru použili těžkou pěnu.

„Zakouřenou halu je potom nutné odvětrat přetlakovou ventilací,“ připomněl vedoucí cvičení.

Bezpečnost práce je podle ředitele Miloše Pospíšila pro chrásteckou firmu důležitá: „Chtěli jsme zkusit řešení krizové situace, proto jsme spolupráci s mělnickým hasičským záchranným sborem uvítali. Byli jsme překvapeni, jak rychle k nám hasiči dorazili. Byl to opravdu profesionální zásah,“ řekl pro Deník Pospíšil.