Oznámení o požáru přijali hasiči krátce po půlnoci ze soboty na neděli. „Oznamovatel uvedl, že v šestém patře je značně zakouřená chodba a v bytě, odkud kouř vychází, nikdo neotvírá,“ řekl Jan Sýkora, mluvčí středočeských hasičů. V telefonátu také zaznělo, že předtím v bytě byli lidé.

Velitel zásahu okamžitě nařídil evakuaci zasaženého šestého a následně i sedmého patra kvůli silnému zakouření. Hasiči násilně vstoupili do bytu, ze kterého kouř vycházel, a zahájili hašení. Současně se snažili zjistit, jestli se v bytě nenachází nějaké osoby.

Vážná nehoda uzavřela hlavní tah ze Slaného na Mělník.
Vážná nehoda uzavřela tah na Mělník: Srazily se náklaďáky, osobní auto a motorka

Po vyklizení horních pater bylo nutné evakuovat obyvatele i ze čtvrtého a pátého patra. Celkem muselo opustit své obydlí 148 osob. Po uhašení plamenů bylo nutné celý prostor odvětrat od zplodin. V zasaženém bytě zatím pokračovalo vyhledávání případných osob, ale jedinou obětí požáru byla nakonec kočka, která se schovala pod topení.

Po odvětrání se obyvatelé ze čtvrtého a pátého patra mohli vrátit do svých bytů. Jeden z obyvatelů čtvrtého patra si při evakuaci omylem zabouchl dveře, a tak mu hasiči pomohli pomocí speciálního nářadí otevřít byt bez poškození zámku a dveří. „Aby byly eliminovány škody po uhašení požáru, použili hasiči k odsátí přebytečné vody průmyslový vysavač, kterým vysáli hasební vodu v poškozeném bytě a následně v bytě v pátém patře, kam část vody již stihla protéct,“ doplnil mluvčí hasičů.

Hasiči vyjeli k záchraně člověka v bývalé Poldovce, naštěstí šlo jen o cvičení.
Hasiči vyjeli k záchraně člověka v bývalé Poldovce, naštěstí šlo jen o cvičení

Ve tři čtvrtě na dvě ráno byla akce ukončena. Vyšetřovatelé se však na místě zdrželi do rána. Příčinu požáru však zatím neurčili. Při požáru nebyl nikdo zraněn a předběžná škoda byla stanovena na 300 tisíc korun. Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Neratovic a Mělníka společně s dobrovolnými jednotkami z Kostelce nad Labem a Neratovic.