S jakými událostmi se museli během uplynulého týdne vypořádat profesionální i dobrovolní hasiči 
z Mělnicka? Přinášíme vám některé z jejich zásahů.

Týden pro profesionální a dobrovolné hasiče z Kralup nad Vltavou začal zásahem u hořícího bytu činžovního domu v tamní Přemyslově ulici. Hodinu před polednem museli ve spolupráci z mělnickými kolegy z domu vyvést osmnáct lidí. Dva z nich lezli z vyšších pater po žebříku. Šest lidí pak záchranáři odvezli do nemocnice na vyšetření kvůli nadýchání jedovatým kouřem.

Druhý všední den nového týdne byl ve znamení dopravních nehod, při kterých v mělnické Italské a Bezručově ulici řidiči srazili chodce. K první nehodě došlo kolem sedmé hodiny ranní, kdy pod koly auta skončila šestašedesátiletá žena, která utrpěla vážná poranění hlavy. Před patnáctou hodinou pak mladá žena srazila sedmasedmdesátiletého seniora. Ten naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním. U obou havárií mělničtí profesionální hasiči asistovali záchranářům a řídili dopravu.

Ve stejném dni po dvacáté hodině mělnická profesionální jednotka mířila do Želíz, kde u jednoho z domů vzňaly saze v komíně. Na místo dorazila i jednotka místních dobrovolných hasičů. „Hasiči vyhrabali topeniště a po uhašení požáru v komíně došlo k jeho vymetení kominickým náčiním,“ konstatoval velitel mělnických profesionálních hasičů Zbyněk Štajnc a dodal, že hasiči pak majitele domu poučili, že si musí zajistit revizi komína. „Lidé si sice mohou vymetat komíny sami, ale jednou ročně jim komín musí prohlédnout odborně způsobilý kominík. Na to by neměli rozhodně zapomínat,“ přiblížil šéf hasičů.

Ve středu mělnická profesionální jednotka mířila ke kurióznímu zásahu do místní ulice Kosmonautů, kde byl na balkóně uvězněný jeden z rodičů s dítětem, další byl na chodbě a nemohl se dostat do bytu. „K poněkud netradiční situaci došlo tak, že dva dospělí s dítětem byli na balkóně, něco jim spadlo dolů, tak jeden z nich seběhl před dům. Nešťastnou náhodou se mu ovšem podařilo druhého dospělého s dítětem na balkóně zavřít a navíc pak za sebou zabouchl dveře od bytu,“ popsal případ jako z komediálního filmu Zbyněk Štajnc. Hasiči se do bytu dostali, aniž by poškodili dveře, a jednoho z rodičů a dítě z balkónu vysvobodili.

Po čtvrteční patnácté hodině hasiči přijali hlášení o uvízlém kamionu s kontejnerem v mělnické ulici U Borku. Vůz, který zapadl mimo silnici a palivovou nádrží se opíral o kanál, vážil třicet tun. Hasiči jej proto vlastní technikou nedokázali vyprostit. Kamion ze svízelné situace dostala až firma specializovaná na vyprošťování těžké techniky.