Před příjezdem kralupských hasičů a dobrovolníků z Velvar se řidiči kamionu podařilo zmírnit plameny přenosným hasicím přístrojem. Na vozidle vznikla škoda asi za dvacet tisíc korun, příčinou byla pravděpodobně technická závada na kole.

Ve sběrném dvoře unikl koncentrovaný čpavek

Všetaty – Včera dopoledne došlo k úniku koncentrovaného čpavku ve sběrném dvoře. Zároveň došlo i k poškození nádob, které obsahovaly pětadvacetiprocentní roztok tekutého čpavku. Podle velitele hasičů Zbyňka Štajnce uniklo asi 15 litrů chemikálií. „Jedna osoba se nadýchala a musela být převezena do nemocnice. Hasiči potom uniklou látku zředili," vysvětlil s tím, že dokud je čpavek cítit, není nebezpečný. Vysoká koncentrace této chemikálie totiž vypaluje čichové buňky a nadýchání může být nebezpečné.

Podvodníkům hrozí vězení

Mělnicko – Dva muži, který odcházeli minulý rok od soudu s podmínečným trestem za podvádění seniorů na Mělnicku, si nedali říct a opět se vrhli do nekalého podnikání. Tentokrát vyrazili na Bruntálsko, kde ještě s dalším mužem uspořádali předváděcí akci, na níž podvedli dva starší občany. Pod lživou záminkou je donutili koupit spotřebiče v celkové hodnotě bezmála sto tisíc korun, navíc jim slibovali i výhru, kterou však důchodci nikdy nedostali. Všechny tři muže policisté obvinili z podvodu, nyní jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.