Operační důstojník k požáru vyslal jednotky z druhého poplachového stupně. "Vzhledem k tomu, že se událost nacházela těsně u hranice s Libereckým krajem, vyžádal si v rámci mezikrajské pomoci také vyslání jejich jednotek. Z důvodu snadnějšího nalezení požáru byl na místo povolán i dron mělnických hasičů, který nakonec nebyl zapotřebí, neboť se požár v hustém lese podařilo nalézt ještě před jeho příjezdem," vyjádřil se mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář s tím, že pro snadnější průjezd terénem vyjela na podvalníku z centrální hasičské stanice Mladá Boleslav čtyřkolka. Pro těžkou hasičskou techniku byl terén v místě požáru absolutně nepřístupný.

K požáru hrabanky na ploše o přibližné rozloze jednoho hektaru museli hasiči natáhnout dopravní vedení dlouhé tři sta metrů, aby dostali vodu od cisteren až k požářišti. "V době, kdy natahovali dopravní vedení, už část jednotek zahájila zásah ručními hasicími prostředky. V nedaleké obci Tubož, která ale leží na sousedním Českolipsku, bylo na rybníku Prameny Pšovky zřízeno čerpací stanoviště, kam jezdily cisterny doplňovat vodu," popsal Bakalář podrobnosti požáru. 

V 19.22 hodin se podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být vyhlášena lokalizace. Hodinu poté byl požár zlikvidovaný a místo bylo předáno zástupci Lesů ČR. Všechny jednotky se postupně začaly vracet na své základny.

"Po dobu zásahu byla centrální hasičská stanice Mělník zálohována dobrovolnou jednotkou Mělník Vehlovice, která byla v pohotovosti na své zbrojnici," uzavřel krajský mluvčí. 

Požár se obešel bez zranění a beze škody. Podle územně příslušného vyšetřovatele z HZS Mladá Boleslav bylo příčinou vzniku požáru neprokázané zavinění cizí osoby.