Záhy však volal další oznamovatel, který ohlásil, že silný vítr zahnal plameny na blízkou halu soukromé firmy. Vzápětí dorazila první z jednotek původně vyslaných k požáru aut, která potvrdila, že to tak doopravdy je: kromě dvou vozidel hoří také uvnitř dlouhé výrobní a skladovací haly o půdorysu zhruba 12x40 metrů, kde byly umístěny plasty a barely s hořlavými chemikáliemi.

Požár suché trávy, křoví a náletových dřevin ve stráni v prostoru skládky v lokalitě Na Zájezdě ve Veltrusech.
FOTO: Šíření plamenů urychlil vítr. Velitel povolal k požáru do Veltrus posily

„Velitel zásahu si ihned vyžádal posily a nechal vyhlásit druhý poplachový stupeň,“ konstatovala Kereková s dodatkem, že nakonec hasiči bojovali s ohněm šesti vodními proudy. Kromě hadic však uplatnili i motorové kotoučové pily: po zdolání plamenů došlo na rozebírání zborcené kovové konstrukce haly a dohašování skrytých ohnisek hoření vyhledávaných pomocí termokamer.

„Ve 12.30 hodin byl požár pod kontrolou, nehrozilo jeho další rozšíření. Velitel zásahu odeslal na základnu neratovické dobrovolné hasiče, kteří na své zbrojnici byli také v pohotovosti jako záloha za neratovickou stanici pro případ nutnosti zásahu u dopravní nehody,“ konstatovala Kereková. S tím, že definitivně zlikvidovat se požár podařilo o další hodinu později, kdy postupně mohly začít odjíždět další jednotky. To se však protáhlo; poslední zásahové vozy opouštěly místo až po 14. hodině.

Příčinu vzniku požáru určí vyšetřovatel až po vyhodnocení poznatků získaných při obhlídce požářiště.

Zasahující hasičské jednotky:
- Profesionální hasiči: Neratovice, Mělník, Mladá Boleslav; podniková jednotka Aero Vodochody Aerospace
- Dobrovolné sbory: Neratovice, Chlumín, Dolínek, Líbeznice, Libiš a Úžice
- Záloha za stanici HZS Neratovice: dobrovolní hasiči z Neratovic a Kostelce nad Labem

Zdroj: HZS Středočeského kraje