Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové byli k události poblíž 8. kilometru vysláni profesionální hasiči ze stanice Mělník, podniková jednotka AERO Vodochody AEROSPACE a dobrovolné jednotky obcí Úžice a Dolínek. „Po dojezdu první jednotky bylo potvrzeno, že požár zasáhl pouze tahač, protože řidič duchapřítomně odpojil návěs, aby nedošlo k jeho poškození. Před půl pátou byl požár zcela pod kontrolou a krátce poté ohlásil velitel zásahu jeho likvidaci. K dohledání všech skrytých ohnisek jednotky použily termokameru,“ uvedla Tereza Fliegerová.

Jelikož došlo k prohoření obou nádrží na naftu, a nebylo tak možné určit, kolik pohonných hmot uniklo na vozovku a do příkopu, hasiči celý tahač obsypali sorbentem. Operační středisko o události informovalo pracovníka životního prostředí příslušné ORP, který se dostavil na místo a určil další postup při likvidaci uniklých provozních náplní.

K nehodě velitel zásahu povolal také Středisko správy a údržby dálnic, protože bylo zapotřebí větší množství sorbentu k zasypání uniklých ropných produktů. Dálnici se podařilo v půl šesté zprůjezdnit levým jízdním pruhem. Zbylou naftu z poškozených nádrží jednotky přečerpaly do náhradního barelu.

Po sedmé hodině pomohli hasiči s naložením vraku kamionu na vozidlo odtahové služby, místo události předali pracovníkům Střediska správy a údržby dálnic, kteří se postarají o dočištění dálnice, a vrátili se zpět na své základny.

Škoda, kterou požár způsobil, se vyšplhala na 900 tisíc korun. Příčinou jeho vzniku byla podle vyšetřovatele technická závada v motorovém prostoru. Událost se obešla bez zranění.