Podle mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela se požár nepříjemně šířil do blízkého lesního porostu a k poli se vzrostlým obilím. Hasiči hledali nejlepší cestu, jak se k plamenům dostat. „Obilí se podařilo zachránit, ale v blízkém lese hořely už celé stromy, soušky a kořeny,“ vysvětlil Gabriel.

Na místo dorazili profesionální hasiči z Neratovic se dvěma cisternami a po jedné cisterně přispěli i dobrovolníci z Neratovic, Libiše, Líbeznice a Kostelce. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu už po padesáti minutách. „Uchráněná hodnota na vzrostlém obilí bude zřejmě vysoká, ale příčina požáru je prozatím v šetření,“ dodal Gabriel.

Vzhledem ke stále trvajícímu horkému počasí platí už několik dní výstraha na zvýšené nebezpečí vzniku požárů. Největší hrozbou je na Mělnicku asi Kokořínsko. Většina lesního porostu je navíc pro hasiče ve velmi špatně přístupném terénu. To potvrdily i dva rozsáhlé požáry, které hasiči likvidovali před dvěma týdny. V ten samý den se navíc znovu rozhořely plameny v lesíku nedaleko Veltrus a Kralup nad Vltavou. Tam vzplálo pole a část lesa u fléry ve zdejší chemičce.

Zhruba před týdnem potom dvakrát vyjížděli k hořícímu balíkovači slámy na poli u Obříství. Poprvé se ho podařilo uhasit, ale podruhé bohužel celý shořel.