Obešel se bez zranění lidí – nicméně i tak došlo na uplatní kyslíkové terapie. Mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová informovala, že z hořícího bytu hasiči vynesli kočku. Než ji předali majiteli, zvířeti nadýchanému zplodin hoření umožnili vdechovat kyslík. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

Likvidace požáru v Mladé Boleslavi v neděli 30. ledna 2022.
Policie vyšetřuje požár hal v Boleslavi jako obecné ohrožení z nedbalosti

Na místo ohlášeného požáru vyslalo operační středisko profesionální hasiče ze Staré i Mladé Boleslavi a jednotky dobrovolných sborů z Brandýsa nad Labem i Staré Boleslavi. „Ještě před příjezdem jednotek bylo upřesněno, že se valí hustý šedý dým z oken v pátém patře, a tak byla povolána ještě profesionální jednotka z Prahy-Satalic,“ připomněla mluvčí. S upřesněním, že výpomoc pražských kolegů středočeští hasiči zase záhy odvolali. Poté, co dorazili k ohni, totiž zjistili, že plameny zachvátily kuchyňskou linku – a rychle se podařilo dostat je pod kontrolu.

Samotné hašení se ještě o něco protáhlo. Definitivní likvidaci požáru, kdy se mohli vracet domů evakuovaní obyvatelé dalších bytů, ohlásili hasiči krátce před polednem. Vedle samotného boje s plameny bylo také třeba zakouřený dům odvětrat; k tomu posloužila přetlakové ventilace.