Hořelo v noci na pondělí v osadě Chrást u obce Tišice, kam byli hasiči přivoláni tři hodiny po půlnoci. Později ještě přišlo upřesnění, že v domě jsou dva lidé, kteří zůstali uvězněni na balkoně v patře. Než však hasiči dorazili na místo, muž i žena už byli v bezpečí: podařilo se jim slézt díky sousedovi, který přinesl žebřík. Událost se však neobešla bez zásahu záchranářů. Člověka, který se uvnitř domu nadýchal kouře, odvezla sanitka do nemocnice.

Zasahující jednotky hasičů:
- Stanice profesionálů: Mělník, Neratovice, Stará Boleslav
- Dobrovolné sbory: Všetaty, Neratovice, Brandýs nad Labem, Chlumín, Kly, Kostelec nad Labem, Libiš, Veleň a Záryby + Vehlovice-Chloumek jako záloha za mělnickou stanici profesionálů

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Náročný zásah, který komplikoval silný mráz, si vyžádal masivní nasazení hasičů. „Vzhledem k tomu, že dům o rozměrech 10x10 metrů požár zcela zasáhl, vyhlásil velitel zásahu II. stupeň požárního poplachu,“ konstatoval mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Znamenalo to povolání posil z širokého okolí. S plameny hasiči bojovali za země, za použití výškové techniky i s pomocí nastavovacích žebříků.

Komplikace ale byly s vodou: hydranty kvůli silnému mrazu zamrzaly, a tak hasiči museli v okolí zřídit hned několik čerpacích stanovišť. „Následně začal být problém i s výškovou technikou, na které také zamrzlo vedení vody v koši – a bylo nutné ji nahradit plošinou ze stanice Stará Boleslav,“ připomněl Svoboda dramatické momenty.

Dostat oheň pod kontrolu se podařilo až ráno: před půl sedmou. A i poté měli hasiči plné ruce práce téměř po celé dopoledne. „Dům byl téměř všude plný nashromážděných věcí, které musely jednotky vyklízet,“ vysvětlil Svoboda, co při vyhledávání skrytých ohnisek hoření představovalo největší komplikaci. „Velitel zásahu si proto vyžádal vyslání týlového kontejneru, který střídajícím hasičům zajistil tepelný komfort i přísun teplých nápojů,“ připomněl mluvčí, že si hasiči přivezli i zázemí, kam se mohli na chvíli schovat před mrazem.