Sedmdesátiletý muž zemřel v plamenech při sobotním požáru domu v Konětopech. Ohořelé tělo našli v kuchyni plné dýmu hasiči. Potvrdila to mluvčí mělnických policistů Jana Žáčková.

Místní dobrovolní hasiči dostali zprávu o požáru ve vesnici přesně sedmnáct minut před sedmnáctou hodinou. Tehdy prý už oheň hasil vodou soused. Plameny zmizely, ale v domě zůstávala spousta kouře.

Profesionální hasiči, kteří záhy na místo dorazili, prostory prověřili v dýchacích přístrojích. A v kuchyni nalezli tělo majitele domu. Už byl mrtvý.

Podle policejní mluvčí mohla být příčinou požáru v Konětopech závada na elektroinstalaci. To však zatím vyšetřovatel mladoboleslavských hasičů Michal Macoun nepotvrdil. „Budou ještě následovat odborné expertizy a soudní pitva,“ řekl včera Deníku Macoun.

Příčinou požáru nedokážou odhadnout ani konětopští hasiči. U možné závady na elektroinstalaci váhají. Jen pár dnů před požárem jim prý majitel domu svěřil, že mu nejde elektřina. Mohla už být ale opravená.

Stejné je to s kamny, která se v kuchyni nacházela. V době, kdy v domě zasahovali hasiči, prý byla studená. K žádným závěrům to ale nevede, kamna totiž mohla vychladnout při hašení studenou vodou sousedem.